siyasal islamcıların temel özellikleri

siyasal islamcıların temel özellikleri

Tümünü Göster [1]

77541 #1  #77541
türkiye'nin kanayan yarasıdır.

hayatları arap gibi türkiye'de laik sistemle yönetilen bir ülkede yaşamaya çalışırlar. onlara göre halen bizler osmanlı döneminde yaşarız. kuran'ı türkçe okuyanları eleştiriler, onlara göre bu olmaz, olmamalı. onlara göre atatürk ezanı yasaklamıştır hâlbuki kendileri de, en fazla okuyanları da bilir ki ezan yasaklanmamıştır sadece türkçe okunmasına karar verilmiştir ki bunun normal olduğunu, arapça bilmeyen bir halka zorla arapça ezan dayatılmanın saçma olduğunu bilecek kadar da akıllıdırlar ama aptal gibi davranmayı tercih ederler.

siyasal islamcılara göre her şeyi üst akıl yapar, ha bir de ingiliz derin devleti ve israil gerçeği vardır, tüm saldırıları cia yapar, işid, pkk taşerondur, türkiye'yi tüm dünya kıskanır, kıskanmayı bırak, çatlarlar bu yüzden ekonomi'de, turizm'de hep mağdurlardır. mağduriyetlerinin sebebi de abd'dir, fransa'dır.. onların hiçbir suçu yoktur.

diğer dinlere hakaret etme özgürlükleri vardır ama islam'a bir eleştiri geldi mi hemen linç etmeye bayılırlar. ( bkz: sivas katliamı) onlara göre kimse sorgulayamaz, ''ateistler ve deistler yakılsın'' diyecek kadar akılları gitmiştir.

arapça bilmezler ama arapçayı savunurlar, bunu da türkçe yaparlar.. ortadoğu bataklığında kalmamızı isterler, onlara göre şam türk vilayetidir, halep zaten bizimdir, halep'te el nusra denen yamyamları desteklemek onlara göre islamcılıktır. ama aynısını abd ypg'yi desteklerse bu suçtur.

abd tarafından davar gibi güdülmeye bayılırlar, gidip rusya konsolosluğu önünde protesto yaparlar ama ortadoğu'da bir sürü katliamın sorumlusu iran'ı görmezden gelirler. suudi arabistan, yemen'de katliam yapar bunu görmezler, işlerine gelmez, viskileri götüren suudi zenginlerin, katar zenginleriyle beraber ülkenin içine sıçmasını da görmezler.

tüm suçlular solculardır, kemalistlerdir, onlara göre 28 şubat bir darbedir aslında darbe değildir çünkü mağdur edilenler atatürkçülerdir. hizbullah denen leş örgütün kapalı salonda iran konsolosuyla beraber hilafet çağrılarını bozan askerden de nefret ederler. bu sebeple ağızlarında hep şu kelime takılır: ''kemalist vesayet'' halbuki vesayetin kralını da son 14 yıldır onlar yapar ama bunun farkına varmazlar, işlerine gelmez.

türkçeleri bozuktur bu kimselerin, kendilerine ortamlarda ''edebiyatçı'' diye satanlar vardır halbuki daha doğru dürüst türkçeyi konuşamazlar, araştırmayıp sağdan soldan çaldıklarıyla kitaplar çıkarırlar, akp desteği olduğu içinde baya baya satarlar ama gene sadece bir kesim desteklediği için bu böcek zihniyeti çıldırırlar, gene bizi sallamıyor diyebilirler..

son olarak sözü nihat genç'e bırakıyorum en son yazdığı ''islamcı edebiyatçılar'' yazısını okumanız dileğiyle..

http://odatv.com/islamci-ed...
(0)Tümünü Göster [1]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: