sözlükçülerin nicklerinin hikayesi

sözlükçülerin nicklerinin hikayesi

Tümünü Göster [10]

59275 #1  #59275
gerek yurt içi gerek yurt dışı bazı sözlük ve forumlarda kullandığım,
japon anime ve fantastik dizi hayranlığım ve merakımdan dolayı kullandığım 2 adet nickim vardır.
shinigami ryuk xyz , grimm xyz .

bu siteye nick alırken de yukarıda kullandığım 2 nicki kafiyeli olacak şekilde birleştirdim ve shinigrimm ortaya çıktı.

bu siteye ikinci gelişim, ilkinde kaydımı silmiştim.
(4)
62856 #2  #62856
clausen lüksemburgda bulunan bir semtin ismidir.

şehir içerisinde petrus vadisi içerisinde lüksemburg kalesinin surları ile çevrili bir gezi alanıdır. lüksemburg şehir merkezindeki seyir terasından bakarsanız sadece ağaç görürsünüz. fakat vadiye indiğinizde şehir hayatının bu küçük orman içerisinde aynen devam ettiğini fark edersiniz. sessiz sakin ve tarihi binalarıyla dolu olan bu yer kafeteryaları, barları, eğlence ve kendi çapındaki alış veriş merkezleri ve içerisinden geçen petruse nehriyle tam bir gezi alanıdır. daha fazlası için ;
buraya bakabilirsiniz.
(0)
62916 #4  #62916
rahmetli babamın mesleği idi.adliye'de başkatip olarak çalışırdı.kasabada ismimi bilmezler ama başkatibin oğlu deyince tanırlar.
(9)
62926 #5  #62926
tevrat'ta geçen bir deniz canavarı.

aynı zamanda thomas hobbes'un devlet kuramı ile ilgili yazdığı ve toplum sözleşmesinin atası sayılan aynı isimli bir kitabı vardır. hobbes devleti bir canavara benzettiği için kitabına bu ismi layık görmüş. alter sözlük yazar profil fotografım da bu kitabın ön sayfası.

hobbes tevrat'tan ben ise hobbes'tan esinlendim.
(0)
62930 #6  #62930
bir hikayesi yoktur. ancak bu isimdeki bir şarkının saxon isimli ingiliz heavy metal grubunun yaptığı efsane cover, mahlası seçmemde etkili olmuştur. bir de herhangi bir motorlu aracı hızlı kullanmayı severim, mümkün oldukça hız sınırları dahilinde tabiki.
(0)
62936 #7  #62936
manisa'nın köyünden izmir'e taşınalı 3 sene olmuş. lise 1'deyiz, sarışın renkli gözlü mute lakaplı makedonya göçmeni arkadaşla aynı sınıftayız. ortaokul ev-okul-pazar üçgeninde geçtiği için sosyal aktiviteler sıfır. sokakta top oynamak için bile en az 50 soru çözmek zorundayız. öyle bir baskıcı anne. nerden bilelim biz göztepe, karşıyaka, altay kardeşim. neyse ramazan günü oruçluyum, mute ısrar etti kıramadım. birlikte buca semtinde bulunan çevik-bir meydanının yakınınındaki stada gidiyoruz. maç seyircisiz, oruçluyum ve delicesine millete ayak uydurmak için bağırıyorum.

neyse akşam oldu kafamı yastığa koyuyorum uykum gelmiyor. seyircisiz maçta binlerce kişinin bağırışları geliyor aklıma. maçı izleyeceğiz diye çatılara çıkan kalabalık falan bildiğin heyecandan uyuyamıyorum. maçı 2-1 almıştık galiba.

bu arada dostlar gittiğim ilk maç süper amatör küme maçı. şöyle anlatayım size süper lig-birinci lig-ikinci lig-üçüncü lig-amatör küme. dedelerimin zamanında avrupa'da fırtına gibi esen göztepe 5 sezonda 4 küme düşmüş ama "sokak arasında oynasan kaldırıma çıkar göz göz çekerim" diyen taraftarıyla yeniden ayağa kalkmayı başarmıştır.

göztepelilere sempati duyun değerli dostlar
https://www.youtube.com/wat...
https://www.youtube.com/wat...
https://www.youtube.com/wat...
https://www.youtube.com/wat...

pek izlenesi videoları sizlerle paylaşıyorum.

alayına isyan ölümüne göztepe
(0)
62937 #8  #62937
temel reis'in sevgilisi, kabasakal'ın peşinde koştuğu aşkı. tüm dinyaca bilinen, ingilizce adı olive oyl olan hatun yani safinaz

ince uzun endamı, uzun ve ince kolları bacaklarıyla benzer tipte olduğum ve hayatımın çeşitli dönemlerinde bizzat yüzüme karşı söylendiği için seçmişliğim var bu rumuzu.

a, bir de itiraf etmek lazım, hangi kadın onun şansına sahip olmak istemez? öyle ahım şahım değil, hatta çirkin bile sayılır ama adamlar ona hayran:)
(0)
62940 #9  #62940
ekşisözlük'e kayıt olurken seçilmiş nicktir. "seçeyim seçeyim ne seçeyim" diye düşünürken karşıma yunanistan ve troyka heyeti görüşmesi haberi çıktı.bende,"troyka yazayım" dedim; o nick kapıldığı için sonuna han koydum ve troykahan oldu.
(0)
63012 #10  #63012
2000 yılında ilk bilgisayarımızı aldığımızda babamın rastgele aldığı arcatera: the dark brotherhood isimli rpg oyunundan gelir. oyunu, o dönemlerde bir velet olduğumdan çözememiştim ağır dilinden ötürü; ilerleyen yıllarda denediğimde de bug dolu olduğu için oynayamamıştım. internette araştırdığımda pek popüler olmadığını görmüştüm. bazı sitelerde oyunun çıkışı iptal edildi olarak görünüyordu, halbuki bende kapı gibi 3 cd'li orijinal, kutulu hali vardı ve içinde de türkçeleştirilmiş kitapçığı bile vardı. dağıtımını ubisoft yapmıştı hatta.

oyunun atmosferi ve konsepti güzeldi. özellikle yılına göre epey uğraşmışlardı. ismi çok hoşuma gidince son dönemlerde nick olarak kullanmayı seçtim. defalarca nick değiştirmiş birisiyim, bunda karar kıldım sıkılana kadar artık. gerçi facebook sağ olsun anonimlik ortadan kalktığı için ad soyad vermekten çekinmez oldum. zaten kim ne yapsın benim adımı soyadımı?
(0)

Tümünü Göster [10]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: