suriye

suriye

Tümünü Göster [11]

407 #1  #407
son bir kaç yılda maalesef çok karmaşık bir yer haline gelmiştir. kimin eli kimin cebinde belli değil şu an. ülkeyi esad yönetiyor, esad yönetimine karşı ayaklanan muhalifler var. bir kaç grup muhalif var ama. bu muahlifler kendi aralarında da çatışıyorlar. suudi arabistan, amerika ve bazı diğer yabancı ülkeler ise muhaliflere para ve silah yardımı yapıyor.
(0)
994 #2  #994
yeni dönemin ırak 'ı olma yolunda giden ülke.
2003 'de yaşananların adeta bir kopyasını yaşıyoruz son günlerde. bazıları hatırlamaz, hatırlatalım, 2003 'te, abd, ırak 'ta kitle imha silahları var diye dünyanın çağdaş (!) ülkelerini göreve çağırmış, sahte raporlar düzenlenmiş, saddam yönetimi lanetlenmiş, ülkeye barış ve demokrasi getirileceği vaadedilmişti. ne oldu? 10 yılda, sayıları milyonu geçen ırak 'lı insan öldü, ülke iç savaşa sürüklendi. o söylenen kitle imha silahları ise hiç bulunamadı. perdenin arkasında ne oldu, batılı ülkeler ölen askerlerinin sayılarını gizleyerek kamuoyunu yatıştırarak, petrol kazandılar, inşaat ihaleleri kazandılar, silah sattılar. türkiye ise, bölgede yaşanan kaos sonucu, ticaret hacminin yokolmasıyla para kaybetti, pkk 'nın oralarda cirit atması sonucu evlatlarını kaybetti.
şimdi benzer senaryo suriye 'de gelişiyor. suriye 'ye özgürlük götürülecek, kan duracak, kitle imha silahları yokedilecek (!). e tabi, yersen..
(0)
996 #3  #996
huriye isimli arkadaşımın ismini su olarak değiştirmesinden sonra ona taktığım isim.
(0)
10160 #4  #10160
birkaç sene öncesine kadar dünyanın en güzel insanlarının yaşadığı ülkelerden biriydi. özellikle halep şehrine gidip türk olduğunuzu belirttiğinizde önünüzde açılmadık kapı, ikram edilmedik kahve, gülümsemeyen yüz kalmazdı. sonra bi'şey oldu. her şey bi' anda oldu.
ülke perişan oldu...

arkadaşlarımız vardı, artık haber alamadığımız.
nargile içtiğimiz kafeler vardı. sarı büyük taşlardan inşa edilmiş evler vardı. güzel havalar, geniş yollar vardı.

bi'şey oldu.
hepsi yok oldu.
(0)
75372 #7  #75372
abd, cia ve terör örgütleri ışid, ypg, pyd gibi örgütler bir gün siktir olup gittiği zaman bile hiç bir zaman huzur bulmayacak ülke.
(0)
78418 #8  #78418
ülkenin doğu bölgesinde ateşkes ilan edilmiştir. en azından birkaç garibanın yüzü böylelikle gülecektir. anlaşma metni
(0)
78480 #9  #78480
yeni banknot bastırmış devlet. konunun genel bir incelemesi için buyrun link
(0)

Tümünü Göster [11]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: