taksitli alışveriş gerçeği

taksitli alışveriş gerçeği

Tümünü Göster [3]

5284 #1  #5284
şubat ilk 15 gün taksitli alış veriş de 1,5 milyar tl gerileme var. bu yılda 36 milyar tl yapar. çok ciddi rakkam. özellikle teknoloji mağazaları çok çalkalanacak. 3-4 ay sonra yaz rehavetiyle beraber satışlar aşırı düşecek. bazı ürünler tüm dünya değerlerinin altında satılması kuvvetle muhtemeldir. çünkü içerideki bu firmaların yurt dışına stok taahütleri var. alımlarınızı erteleyin. zaten 4 ay bekleyip 9 ay taksidi kullandığınızda 13 aya gelir. hatta ortalaması daha uzun süreye gelir. yabancı teknoloji mağazalarının niye ellerindeki dükkanları ve markayı üç otuz paraya bırakıp gittiklerini anladınız mı ? mevcut firmalar satış yapamayınca özellikle internetten zararına bu malları elden çıkartmaları söz konusu olacak. bu işden de en çok http://sahibinden.com gibi firmalar kazanacak. şu an bile çok az kullanılmış (belki de hiç kullanılmamış) i5'ler 1000 tl altında. eğer kanunda herhangi bir değişiklik yapılmaz ise teknoloji dükkanlarının yarısı kapanabilir.

36 milyar tl; cari açığın 3'te 1'i demektir. kolay kolay bu konuda değişiklik yapacaklarını zannetmiyorum.
(0)
5287 #2  #5287
bu durum bankalarında karında azalmaya yol açacaktır. bankalar bu durumu kolay kabullenmeyip müşterilerinden bunu gidermenin (çıkarmanın) yollarını arayacaklardır. en akıllıca olan iş, tüketimi azaltmamız ve özellikle kredi kullanım durumumuza dikkat etmemiz gerekmektedir.
(0)
5895 #3  #5895
kusura bakmayın da hiiiiç te bir şey olacağı yok..

teknoloji mağazaları bunun yolunu çoktan buldu. şu ana kadar 2 alternatif gördüm: taksitli hediye kartı satıyorlar alışverişinizi bununla yapıyorsunuz yani telefonu değil hediye kartını taksitle almış oluyorsunuz.. gördüğüm ikinci ve en saçma taktik ise telefon kılıfı alana telefon bedava kampanyası tabi telefonun kılıfı 1000 tl ve 12 taksit

yani uzun lafın kısası siz kafanızı yormayın onlar başının çaresine her şekilde bakarlar...
(0)

Tümünü Göster [3]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: