bu haftanın başlıkları

0
0 başlık / 0 entry
facebook

facebook

81 #1  #81
abd için bilgi toplama merkezi. edward snowden bir sürü şey açıklamasına rağmen tüm dünya ısrarla bilgilerini girmeye devam etmektedir.
(0)
95 #2  #95
en basit tanımla sevgililer arasında fitne sokan bir kara kedi. yok o seni beğenmiş yok bu beni dürtmüş vs vs. doğru düzgün tanımadığın ve birçok yabancıyla bir arada bulunulan bir ortamda insan neden hayatının detaylarını paylaşır o da ayrı bir muamma tabi...
(0)
650 #3  #650
ünlü şarkıcı ismail yk nın şarkısının ismidir.

kara mizah.
(0)
670 #4  #670
artık hedef kitlesi orta yaş ve üzeri olan sosyal ağ. eskisi kadar popüler de değil tabi.
(0)
837 #5  #837
çağımızın laneti.

iletişim kolaylaşıyor mu, yozlaşıyor mu günümüzde? aslında kendimize sormamız gereken soru bu. yani yaşı 30'larda olan insanların ilk gençlik dönemlerinde malum, internet, cep telefonu gibi olgular yoktu. yaşı biraz daha büyük olanlar hatırlarlar, önemli bir çoğunluğun evinde telefon bile yoktu. ama insanlar haberleşiyordu, ulak olarak kullanılan çocuklar, bir uğrarken söylenen sözler, akşamdan yapılan ertesi gün programları, tamamen alışkanlığa dayalı buluşmalar vs. ile insanlar birbirleriyle iletişim kurabiliyorlardı.

şimdi, özellikle 90'lı yılların sonunda cep telefonu, 2000 'li yılların ilk başlarında ise internetin hayatımıza girmesiyle, bir anda bambaşka bir döneme girdik hep beraber. artık dakika başı insanlar birbirleriyle konuşabiliyor, ancak, yalanlar dolanlar artıyor, insanlar birbirlerini daha çok ekiyor, hepimiz sürekli bir yerlere geç kalan insanlar olmaya başlıyor, bunu durduramıyoruz.
insanlığın, hayvansal olup olmadığı tartışılabilecek içgüdülerinden biri de, teşhircilik. işte tam bu noktada, facebook adlı icat hayatımıza giriyor. insanlar, akşam ne yediğini, tatilini nerede yaptığını, kiminle sevgili olduğunu, hangi şarkıları dinlediğini, hangi siyasi akımı desteklediğini facebook üzerinden insanlara bildirmek zorunda hissediyor. başka biri gibi görünmek istiyor, başka biri gibi düşünmek, başka biri yaşamak istiyor. bu da insanın en derin kusuru, yalanı, sahtekarlığı, aldatmayı gözler önüne seriyor. ilişkiler yozlaşıyor, eski sevgilinizi, olası yeni sevgilinizi buradan kontrol ediyor ve hep aynı yanılgılara düşüyoruz. aslında, orada ki siz değilsiniz, baktığınız kişi de 'o' değil. hepsi bir yansıma, aslında birer yanılsama.

ama yine de kullanıyoruz, asla çıkamayacağımız bir girdaba kapılmış, bilinmezliğe doğru sürükleniyoruz, hepsi bu..
(0)
6262 #6  #6262
matrix denen yapının vücut bulmuş halidir...
(0)
7474 #7  #7474
annemin ve teyzemin üye olmasıyla varlığı benim için kabusa dönen; eskiden arkadaş olduğunuz insanları bulma,
onlarla yeniden bir araya gelme, hal hatır sorma,
hissettiklerinizi paylaşma, insanların nasıl hissettiklerini takip etme,
cadı avı için kaynak oluşturma, yazdıklarınız nedeniyle gözaltına alınıp sorgulanma,
güzel kızlara "meşaz" atıp rahatsız etme, çirkin kızlara da "meşaz" atıp onları da rahatsız etme ve tüm kızlardan siktir yeme sitesi.

(bkz: hiiiaağ facebook ne süper bişi lan)

(0)
9279 #9  #9279
mark zuckerberg adında sahibiolan ve bol bol küfür yiyen, farmville, candy crush gibi naletleri başımıza salan sitedir.
19034 #10  #19034
şaka gibi site. sağ bölümdeki reklamlardan birini kapatınca bize bu reklamı neden kapattığımızı soruyor, eyvallah, bunu belirtiyorum sonra seçtiğim kategorinin alt kategorilerini soruyor, bunu da kapatıyorum, en son "ne tür reklamlardan hoşlandığınızı bize belirtin" diye bir bölüm var, dalga mı geçiyorlar anlamıyorum, kardeşim reklamlardan hoşlanmıyorum, şu siteye gireyim de 2 reklam göreyim dediğimi hiç hatırlamıyorum. size daha çok para kazandırmak için form mu dolduracağız bir de. gözünü toprak doyursun zuckerberg, ben sana ne diyeyim daha.
(0)
19102 #11  #19102
kullanmiyorum, ama seyahate cikip fotograflarini paylasanlari elestirmek gereksiz agresif geliyor bana.

yemek paylasanlara da cemkirmem ki gunluk menum genelde tost tavuk makarna ekseninde gecer. (yalniz genisliyor yeni yemek kitabim ile). biz de cay iciyoz emmoglu diyerek gecebilmeyi ogrenmek gerek :)
(0)
19332 #12  #19332
eskinin msn messenger'ı yerine,arkadaşlarla iletişim için kullandığım site...
(0)
19336 #13  #19336
bir zamanlar herkeste olmayan cep telefonlarının 2000 li yılların başından bu yana zorunluluğa dönüşmesi ve olmayanlara hayretle bakılması gibi, 2010 lardan sonra hesabı olmayanlara aynı şaşkınlıkla bakılan site haline gelmiştir.

paylaşılanların çeşitliliğine bakılarak, esasen yakın ya da uzaktan tanıdıklarımızın kafalarının içi gayet güzel anlaşılmaktadır. yüz yüze gelince ister istemez bir maske takınan, "toplumsal" bir kişiliğe bulunan insanlar, facebook evreninde ekranla baş başa kaldıklarında, iç dünyalarını daha rahat dökebilmektedirler.
(0)
24738 #14  #24738
gün geçtikçe kullanıcı kaybeden platform. şu an mesajlaşma amacıyla kullanılıyor. facebook whatsapp'ı da alması nedeniyle mesajlaşma piyasasının büyük bölümünü elinde tutuyor. en azından text bazlı iletişim için geçerli olan yöntem bu. görüntülü görüşmelerde ise skype'la mücadele edebileceğini zannetmiyorum
(0)
24739 #15  #24739
instagram'ı elinde tutması nedeniyle de "burcucum çok güzel çıkmışın" sektörünü elinde barındırıyor.
(0)
26836 #16  #26836
google adsense'e reklam veren kurum. abi şaka mısınız, google adsense size reklam versin asıl, reklama ihtiyacınız mı var?
(0)
26840 #17  #26840
google adsense'e reklam verecek duruma düştüğüne göre işleri bir hayli kesat gittiği tahmin edilebilecek dünyanın en popüler sosyal ağı. kullanıcı sayısında azalma var demek ki.
(0)
26841 #18  #26841
halen inatla kullanmadığım sosyal paylaşım ağıdır.
(0)
26844 #19  #26844
android uygulamasına level düşürten sosyal ağ.
(0)
28117 #20  #28117
an itibarıyle aşağıdaki hata mesajı ile patlamış bulunan sosyal ağ.

--- alıntı ---

sorry, something went wrong.

we're working on getting this fixed as soon as we can.

--- alıntı ---

edit: alter sözlük sağ framedeki social plug in i de aynı hatayı vermekte.
(0)

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: