bu haftanın başlıkları

0
1 başlık / 1 entry
alter sözlük kullanımı ile ilgili bilinmesi gerekenler

alter sözlük kullanımı ile ilgili bilinmesi gerekenler

36 #1  #36
alter sözlük'ün altyapısı daha önce kullanmış olduğunuz sözlüklerden farklı olabilir. bu yüzden bilmeniz gereken bir kaç meseleye dikkat çekeceğim.

1- sözlüğümüze profil fotosu eklenebilir. eklediğiniz profil fotosu sade jpg formatında olabilir. ekleme işleminden sonra kırpma aşamasına geçilir. eklediğiniz fotoğrafın hangi kısmının görüntüleneceğini kırparak belirleyebilirsiniz.
önemli not: profil fotosunu sözlüğe yazar olmayanlar da görebilmektedir. yani facebook'daki olay gibi, birisine profilinize gittiğinizde o fotoğraf gözükür.

2- "ruh halin" bölümü chat ekranı değildir. msn iletisi gibi bir bölüm olarak düşünülebilir. yazdığınız ileti sizin entrylerinizde görünür. en son yazdığınız durum aktif olarak görülür. altta yazanlar ise diğer sözlük yazarlarının durumlarıdır.

3- üye olduktan sonra mutlaka e-mail sayfanızda junk bölümünü kontrol edin. outlook, hotmail gibi sitelerde sorun olmasa da gmail'in paranoyak sistemi yüzünden gmail hesabı olanların mailleri spam'a düşmektedir. şifreniz mail adresinize kullanıcı isminizle birlikte yollanmaktadır.

4- birisine mesaj atarken konu kısmını doldurmalısınız. aksi takdirde mesaj gönderilemiyor. aklınızda bulunsun mutlaka.

bunlar şimdilik aklıma gelen belli başlı gereklilikler. zaman içerisinde artırılacak.
(1)
38 #2  #38
büyük harf kullanımı olacak sanırım. bunu da bilmemiz gerekir mi acaba?
(0)
70 #3  #70
hiç dostunuz yok kısmının moralinizi bozmasına izin vermeyin. ukalalık yapmış arayüz deyin, geçin.
(0)

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: