belit

belit

66006 #22501  #66006
conanın sevgilisi. queen of the black coast serisi conan ve belit'in maceralarından oluşur. belit deniz korsanıdır ancak uzaklarda bir ülkenin kraliçesi olduğunu söyler. doğa üstü güçleri olduğuna inanır. conan belit'in yanında geçirdiği zamanlarda oldukça sessiz , sakin farklı bir kişilik sergiler; pek önplana çıkartmaz kendini ancak hernekadar bunu belit pek hissetmese de gemideki tüm tayfalar aslında conan'dan korkar, onun emirlerini yerine getirirler. okuyucu bilir ki, eğer conan o gemide olmasaydı o tayfalar çoktan belit 'i bırakır giderdi.

belit ile red sonja'nın güzel bir karşılaşmaları da vardır çizgi romanda (marvel). kıskanç kadınların arasında conan'ın tavırları falan çok komiktir.

--! spoiler !--

ne yazıkki - diyemeyeceğim, çünkü bana göre oldukça sıkıcı bir karakterdir- sonunda; belit 100. sayıda, peşinde olduğu hazine derdine, hayata gözlerini yumar. ancak öldükten sonra ara sıra conan'ın karşısına ruh olarak çıkar ve onu birçok beladan korur.

--! spoiler !--

tabi benim burada anlattığım hikaye marvelden çıkan kimmeryalı conan'ın başına gelenler. daha sonra yazılan dark house comic 'den çıkan seride belit ile olan hikaye daha kısa tutulmuş ve kişiliği ve dış görünüşü biraz daha farklı gösterilmiş ve aslında ilk orjinal hikayeye daha yakınlaştırılmıştır.
(0)

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: