tüm başlıklar

0
23267 başlık / 50338 entry
türk kızlarının nezaket sorunu

türk kızlarının nezaket sorunu

2312 #23351  #2312
yıllar önce bir sözlükte bu sorunu dile getirmiş ve akıl almaz tepkiler almıştım. şimdi bu konuyu tekrar dillendirmek istiyorum, kadınlarla özel bir derdimiz bulunmamakla beraber türk kızlarının inanılmaz derecede kaba davranmaya programlanmış eylem yapısını cidden çözemiyorum. bir çoğu o kadar şımartılmış ve prenses sendromuna sokulmuş ki kendilerinden beklenilen hiçbir şey olmadan yaşamaya alışmışlar. ve kendilerini her ortamda ve her yerde haklı görüyorlar. yolda size çarpsalar dönüp de pardon demezler, selam verseniz selam almazlar, günaydın derseniz yüzünüze mal mal bakarlar, gerçi bakarlar mı orası da meçhul. bir ortamda (aynı masada) oturursanız ve tanışmıyorsanız tanışma girişimlerinizde size inanılmaz soğuk bir tutum sergilerler, konuşmazlar, bu süreç masada duran audi amblemli anahtar farkedilinceye kadar devam eder. sonra bir sıcaklık gelir nedense, ama siz olayı çoktan çözmüş olursunuz. (audim yok, bir arkadaş)
(0)2327 #23352  #2327
hep nezaket bekleyen ''kızlar çiçektir,nerindir,kibardır.'' klişesini kafalarına sabitleyen kızların sorunu.
(0)2332 #23353  #2332
yıllar önce kaymak tabaka sayılan bağdat caddesi'nde, yeşil ışıkta karşı tarafa bisikletimle geçerken, tam yol ortasında aniden kırmızının yanması sonucu sabırsız bir kadın sürücü tarafından tekerlere çarpılıp, üstüne de bir ton laf işiterek doğruluğunu test ettiğim acımasız gerçek.
(0)2333 #23354  #2333
gerçi nezaket sorunu bizim toplumsal hastalığımız , kadını kızı yok
fakaaat eminoğlu'nun haklı penceresinden bakınca prenses sendromlu hiç tanımadığı insanlara bile işine geldiği şekilde öküzce muamele edebileceğini sanan bir cins var ve aramızda dolaşıyor . işin garibi bu cins kendini mükemmel görüyor (!) . kendi hakkında ki algı yanılması da burada başlıyor o mükemmel olduğunu iddia eden dişi ,toplumsal ilişkilerinde bir öküze dönüşebiliyor süslü ambalajın içinden , yarattığı imajı silip atan bir çalı nazife çıkıyor ve bu nezaketsizlik, öküz erkek modeline göre daha net görülebiliyor . bunun erkek versiyonu zaten daha karşıdan gelirken genizden bi balgam yoklama ve tombala rahatlığında olduğundan zaten aha öküz geliyor diyorsun.
(0)2363 #23355  #2363
karşısındaki kişinin tipine göre olan ya da olmayan sorundur.

yolda yürürken kendi göz zevkine uymayan bir erkekle çarpışsa "önüne baksana be!!" diye bağıracak olan kızımız, çarpan kişinin beğendiği biri olması halinde hemen süt dökmüş kediye dönüp "ay çok affedersiniz, görmedim ben sizi" gibi mahcup olduğunu belirten ifadeler kullanır.

her türk kızı için geçerli değildir tabi bu durum. kimisi karşıdakinin tipine aldırış etmeden kabalık yapar, kimisi kim olursa olsun nezaketi elden bırakmaz.
(0)2375 #23357  #2375
o türk kızının sorunu değil,her kıza potansiyel sex makinası olarak bakan moronların sorunu...
(0)2578 #23358  #2578
(http://www.youtube.com/watc...) bak şöyle bir video var küçük kız bir ayna gibi annesinin hareketlerini yansıtıyor belli ki rol modeli annesi ve annesinin tüm topluma bakışı .

bu anne eseriyle gurur duyabilir .
(0)65964 #23360  #65964
"odunluk", "öküzlük" gibi kavramları sadece erkeğe yükleyen, kendi hal ve hareketlerinde tek bir yanlış bulamayan, sorgulayamayan yurdum kadınlarının sorunudur. istisnalar var ama genel kaideyi bozmuyor.
(0)65967 #23361  #65967
bugün yaşadığım bir şeyi anlatayım o zaman. arkadaşın biri tatilde balkanlara gitmiş. orda kızın biriyle tanışmak istemiş. (aslında maksat yürümek) kız atak çıkmış "do you have facebook" demiş. bu kalmış öyle. gelmiş burda bize yok bunlar ne kadar ahlaksız yok nasıl da maksatları belli falan diye kıza saydırmadığını bırakmadı. dedim ki ya aslında belki de arkadaşça sordu. yoook diyo ahlaksızlaşmışlar. yuh dedim! e şimdi bu zihniyete selam dahi verilmez de ne yapılır?
(2)66004 #23362  #66004
kendine ve çevresine güvensizlikten kaynaklanır. nezaketten uzak durmak, ilkel toplumlarda- yada ilkel bölgelerde diyelim- , kabul gören ,takdir toplayan bir davranış biçimidir. bırakın türk kızını, nazik bir türk erkeğini bile çiğ çiğ yerler böyle yerlerde.

tabi kimse belli bir bölgede hiç çıkmadan yaşayacak değil, gün içinde gidip gelmeler , bir trafik sözkonusu. bu zamanlarda tabiki farklı frenksta insanlar karşılaşıyorlar. hanim kızlarımızın bazılarının sadece tipi düzgün olanlara gösterdiği nezaket , onun kıvrak zekasının örneğidir, kızımız burada rol yapmaktadır, ama bir insan her dakika rol yapamaz, dolayısıyla sadece gözüne hoş görünenlere bu performansı sergiler. belki bir arkadaşlık kurulur ümidi vardır. oldu da niyet ciddiyete binerse, bu performans evliliğe kadar sürer. aynı şey erkek için de geçerlidir, ama onunki bir başka çeşittir; ayrıca onun sağda solda -restorantta - kafede .. kaba saba hareketler sergilemesi hoş karşılanır, güçlü erkek imajıyla uyuştuğundan hanım kızımız için bırakın bir sorun teşkil etmesini , gurur duyulacak atraksiyonlardır bunlar.

herneyse,demem o ki dayak yiyip sevişenler işte hep bunlar .
(0)66041 #23363  #66041
üniversitedeyken acelem vardı ve en ön sırada, taksi bekliyordum. 2 tane bağdat caddesi kokoşu geldi durakçı adamla flört edecek kadar alçaldılar ve durakçı adam ilk gelen taksiyi bunlara verdi. işte böyle bir nezaketsizliktir.

neyse, ben de bir daha üniversite içindeki hiçbir kıza yol vermedim, nazik davranmadım. erkeklermiş gibi davrandım. tabii sırf bu olay yüzünden değil, insanlar ve türk insanları ve özellikle müslüman türk insanından haz etmediğim için. peki sonuç ne oldu? hayatıma kezbanlar ve kezban bitleri girmedi. onun dışında da hiçbir şey değişmedi.

tabii bunların çoğunun babası gençken itlik peşinde koşarmış, şimdi kahvehanede pinekliyor. anaları da konu komşuyla muhabbet etmeye acil servise gidiyor. bunları hoşgörmek lazım. katilleri, hırsızları da hoşgörmek lazım. ne de olsa islam hoşgörü dini.
(0)Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: