son 30 günün başlıkları

0
97 başlık / 99 entry
kadınlardan bir anda soğutan olaylar

kadınlardan bir anda soğutan olaylar

23039 #101  #23039
görünüm & konuşma tarzı uyumsuzluğu. şiveli veya herhangi bir ağızla konuşmaları problem değil ancak modern görünümlü olup da köylü gibi konuşan kadınlardan cidden soğuyorum. hatun dışarıdan taylor swift gibi görünüyor, ancak konuşmaya başlayınca karşına hatçe nine çıkıyor. bunu cidden anlamıyorum, modern hayatın elbiselerine, makyaj malzemelerine özeniyorsun da, neden konuşma tarzlarına özenmiyorsun? onu da değiştir, en azından taklit yap ne bileyim.
(0)
23070 #102  #23070
giyimi kuşamı, konuşması, bakışları olağanüstü seksapel içeren, işveli cilveli ama bu kadar davetkar davranmasına rağmen beyninin kıvrımlarında erkek kurallarına, düzenin geleneksel ve dinsel baskılarına boyun eğen, cinselliğe önem veren, partner sayısı çok olan kadın = yollu, sadece aşk ilişkisine açık, az partnerli kadın = makbul denklemlerini savunan kadınlar...
(0)
36293 #103  #36293
telefonunun arkaplanında veya kilit ekranında kendi resmi olması.
(0)
36636 #105  #36636
megaloman olması.
(0)
36982 #106  #36982
sürekli kıskanması.paranoyaklaşması.kaybetme korkusundan olsa gerek herhalde.halbuki baksa görecek kıskanılacak bir tarafın olmadığını ama.
(0)
36986 #107  #36986
kadındaki kadın düşmanlığı ve kendi cinsiyetine karşı dışarıdan manipülasyonla gelmiş bir küçümseme tavrı , sürekli yargılama hali. ya da bu sürekli yargılama halini oluşturan çirkin bir bencillik, kendini kutsamışlık.

örneğin 'ben kadınlarla hiç anlaşamam yaa hep erkeklerden arkadaş grubum' veya 'ayy ben bu kezbanlarla takılmam'
'futboldan bile anlamıyorlar' 'çok salaklar mmorpg oynayamıyorum' 'uff hepsi ruh hastası tek taş düşkünü' 'yaa tek dertleri evlenmek kezoların' 'uff o oje o kıyafete olmuş mu öyle rüküşe bak'

anında soğuyorum bu ve benzer cümle sahiplerinden, öyle böyle değil.

bu entry için (bkz: performatif çelişki) (bkz: inception)
(0)
55784 #108  #55784
ruhunu bir türlü istediği yere konuşlandıramamış ve buna istinaden sürekli değişiyor - gelişiyorum diyerek kendi dışında pek çok farklı rengi içinde barındırarak "özde kendim olmaya heves ettim. " diyenler . yapmasınlar , etmesinler .. söyledikleri ile yaptıkları arasında açık ara fark oluşturan kişilerin dışarıdan sırıtan ruh halleri cidden alay konusu olabilecek nitelikte ama ruha saygıdan es geçilesi olarak görüyoruz .

tüm bunların dışında kendiyle kavgalı olanlara , sürekli çarpışma yaşayıp etrafını da kırıp dökenlere de ayrıca bir ayar olmuyor değilim . hayır beni ayar etmek şöyle dursun , etrafa ayar çekicem diye diye helak oluyorlar . kadın dediğin doğası gereği çoğaltır . illa " annelik " vasfından bahsetmiyorum . olumlu düşünmeye daha çok yatkın olmak yerine , neden bütün olumsuzlukları içinde barındırmak , neden ... anlamış değilim . anlıyor olmayı da istediğimden emin değilim .
(0)

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: