son 30 günün başlıkları

0
97 başlık / 99 entry
geri kalmışlığın nedeninin din olması

geri kalmışlığın nedeninin din olması

13314 #151  #13314
şeriat devleti olan israil'e bakarak din ve geri kalmışlık arasındaki korelasyondan şüphe duymak mümkündür. hem dindar, hem de gelişmiş ve modern olmak aslında mümkün, ama soğuk savaş döneminde sovyet tehdidine karşı illuminati ve bilderberg baronlar tarafından palazlandırılan siyasal islam ve özellikle de yobaz el kaide zihniyeti, islam toplumlarını 50 yıl öncesine kıyasla inanılmaz geriye götürmüştür. aynı şekilde, osmanlı'nın yıkılış döneminde arabistan'da ingilizlerin pompaladığı vahhabizm de petrol zengini suudileri birleşik arap emirlikleri, bahreyn gibi olmaktan alıkoymuştur.

(0)
13555 #152  #13555
geri kalmışlığın sebebi zenginlerin, erkler, kast sisteminin en tepe noktalarındaki maddiyatçılardır. din bezirganlarıdır geri kalmışlığın sebebi. sömürgecilerdir, ben merkezcilerdir, vicdansızlar ve merhametsizlerdir.
(0)
13642 #154  #13642
goreceli bir sey sonucta. geri kalmadigini dusundugumuz bir toplumun da dini inanclari var. bu toplum din sahibi olmasa daha ileri olur muydu? geri kalmak ve ileri olmak derken ne demek istiyoruz. emeeen demek lazim bence. emeeen neyse ne. baskasinin neye inandigina karismayalim yeter bence.
(0)
13674 #155  #13674
geri kalmışlığın nedeni din değildir. insanların yaratıcıdan ziyade, insanları yüceltmesidir. mesela "kainat, peygamber efendimizin yüzü suyu hürmetine yaratılmıştır." demektir. kuran'daki simgesel ayetleri birebir gerçek olarak kabul edip evrim teorisine karşı çıkmaktır. kuran'da var olmayan "kader" diye bir kavram uydurup geniş halk kitlelerini yaşanan tüm kötü olaylar bizim kaderimizdi deyip kandırmaktır. kuran'da, kuran ayetleri üzerinden kimse para kazanamaz diye yazarken (yani imamlık meslek olamaz) memleketin dört bir tarafında meslek lisesi adı altında imam hatip okulları açmaktır. örnekler uzar gider... islam akıllı insanların dinidir, ama aynı zamanda günümüzde ne yazık ki kurnaz insanların kitleleri yönlendirmek için kullandığı bir araç haline gelmiştir. bu adamların kimler olduğunu da hepimiz biliyoruz. bu durumu dini kötülemek amacıyla kullanmak da vicdanlı insanlara yakışmaz.
(0)
19868 #157  #19868
varlığının geçerliliği pek bulunmuyor. din ilerlemenin de anahtarı değil. ister uyuşturucu olarak gör, istersen birleştirici bir çimento, din bir doğal sonuçtan başka bir şey değildir. ikili ilişki içine girdiğin zaman bile duyguların sana aşk adı verilen ufak bir din yapılanması oluşturur. bir de onbinlerce yıl süren insan interaksiyonlarını, ilişkilerini düşün, bu süreçte din gelişiminin olmaması imkansızdı. dine direkt olarak duygulara dayalı irrasyonel düşünceler bütünü diyebilirsiniz. adam okur, doçent olur kendisini süper geliştirir ancak bu sefer de burçlara inanmaya başlar, uzak doğu felsefelerine kafa yorar. merkürün kendi aşk hayatını etkilediğini düşünen doktor, harika bir beyin cerrahi uzmanı olabilir. bu düşünceleri onu kötü doktor yapmaz, ilerlemesini engellemez. bu bağlamda dinlerin insanları engellediğini düşünmek çok büyük yanlıştır. insan her ortamda kendi dinini oluşturabilir, bunlara başka isimler takabilir ancak işin temeli her yerde aynıdır.
(0)
19910 #158  #19910
tek sebebi din olmasada özellikle ortadoğu ülkelerinde(türkiye'de dahil) birincil sebebtir.çünkü buralarda din ve vicdan özgürlüğü rejimin elindedir,dini istediği gibi kullanıp halkı uyuşturur istediği kıvama getirir.birşeyleri anlamaya başladığı andan itibaren aklına allah,din,vatan vs kavramlar sokulan kişi çok büyük travmalar yaşamadığı sürece bunları sorgulamaya tenezzül bile etmez ve kısır döngü böyle devam eder.

arada zaman zaman çatlak sesler çıksada çoğunluk > azınlık olayından dolayı kısa sürede sindirilir veya yok edilirler.demokrat partiden beri allah kitap vatan diyerekten ciddi anlamda anasını sikmediler mi , hala da devam etmiyorlar mı ? ( arada şeker mi şeker kemalist darbecilerimizde oldu ama onlar tamamen ayrı bi konu)

türkiyedeki ateistlerin(!) kariyeri küçük yaşlardan itibaren kendilerine aşılanan milliyetçilik yüzünden türklerin gerçekten nasıl müslüman olduklarını öğrendiklerinde başlıyor.evrim vs hiç şeyden çakmasalar bile bozuk saat mantığıyla doğruyu söylüyorlar.din bu ülkede geri kalmışlığın başlıca sebebi.
(0)
19915 #159  #19915
sebep din değildir,dinin afyon olarak kullanılmasıdır,yanlış yorumlanmasıdır...
(0)

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: