son 24 saat

0
0 başlık / 0 entry
insansız hava aracı

insansız hava aracı

55385 #1  #55385
uzaktan kumanda yardımıyla uçurulan pilotsuz uçaktır. üzerinde çeşitli gözlem kameraları bulunur ve genellikle pervaneli bir motora sahiptir. gözlem amaçlı kullanılmasının yanısıra çeşitli silahlarla donatılarak saldırı amaçlı da kullanılabilir. ülkemizde üretilen versiyonunun adı ankadır.
(0)
55431 #2  #55431
teknik olarak uzaktan kumanda yardımıyla uçması şart olmayan ucaklardir. x-47b gibi yeni nesil insansız hava araçları yapay zeka oldukça baskın (keza kendisi f-16'lar da da kullanılan turbofan motorla uçuyor)

ilk başlarda basit gözlem ya da tatbikatlarda hedef olsun diye üretilen araclarken gittikçe gelişiyorlar. hatta eski savaş uçakları bile ufak modifikasyonlarla insansız hava aracı'na dönüşebiliyor. en son örneği de qf-16. abd eski f-16'larını insansız hava aracı'na dönüştürüyor (eskiden f-4'leri qf-4 olarak kullanıyorlardı)
(0)
55435 #3  #55435
bunun tank versiyonu yapılabilir mi diye düşündüren uçak. yalnız tamamen gerçek tank görünümünde olmalı, uzaktan kumandalı olabilir, içinde asker ya da polis olup olmadığını anlayamayan teröristler boş tanklara saldırsın, en azından can kaybetmeyiz.
(0)

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: