a song of ice and fire

a song of ice and fire

Tümünü Göster [9]

113 #1  #113
george r. r. martin'in yazdığı fantastik roman serisi. fantastik bir dünyada geçmesine rağmen bir çok fanstastik evrene göre çok az fantastik* unsur barındırır. zaten olayların oluş biçimi aşırı derecede realist olup, gerçek dünyadaki olaylardan ciddi manada etkilenilmiştir. (bkz: wars of the roses) roman serisinden esinlenilerek televizyon dizisi yapılmış, ve game of thrones adıyla hbo kanalında yayınlanarak bütün dünyada aşırı derecede ses getirerek son yıllara damgasını vurmuştur. 7 kitap olması planlanan serinin şu an 5 kitabı çıkmıştır.
(0)
125 #2  #125
gelmiş geçmiş en iyi fantastik serilerden bir tanesi. her ne kadar dizisini beğenmesem de kitapları şahane.
(0)
129 #3  #129
ilk kitaptan sonra yazarın itinayla piç etmeye başladığı seri. bu kadar tecrübeli bir yazardan beklenmeyecek basitlikte üslubu da cabası. neyse, ejderhaların dansı ile hafif kıpırdanmaya başladı, umarım eski çizgisini yakalar yeniden.

edit : yakalayamadı.
(0)
20740 #7  #20740
her şey bir yana, içinde sıklıkla zikredilen çeşit çeşit ortaçağ yemekleriyle beni benden almıştır. bunların evde yapılabilecek olanlarını fırsatım olduğunda evde pişirmeye and içtim, o yemek sahnelerini okudukça her seferinde tıkınmayı düşünmekten hikayeye konsantre olamayıp gidip tıkınma ihtiyacı duydum. hızlı metabolizma sahibi olmasam kesin obez olurdum.
(0)
33914 #8  #33914
geçenlerde rastladım, şu an kaynak gösteremeyeceğim, bir sitede seri kitabı yazarlarının önceki kitaplarını da göz önünde bulundurarak bir sonraki kitabın çıkış tarihini tahmin ediyorlarmış mesela harry potterda tutmuş bu tahmin. kısacası bu siteye göre grr günde ortalama 100 kelime civarı yazsa kitap 2017de ancak çıkarmış. zaten menajeri de bu seneyi unutun demiş, dizide de 6. kitaptan spoilerı yapıştırdılar iyice tadımızı kaçırdı bu pezevenk.
(0)

Tümünü Göster [9]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: