abdullah öcalan

abdullah öcalan

Tümünü Göster [15]

13813 #2  #13813
yakalanır yakalanmaz devlet yetkililerine yaltaklanarak bir zamanlar mit ve derin devlet tarafından bir piyon olarak kullanıldığını itiraf edercesine "hizmet etmek istiyorum" benzeri söylemlerde bulunan, eylemleri, yakalanması, hakkında idam kararı çıkmasına rağmen infaz edilmemesi (o dönemin koşulları içinde), hepsi birer stratejik çabanın ürünü olan maşa.

bu kadar artık kör gözüne parmağım haline gelmiş olaylar zincirine rağmen, güya marksist-leninist zeminde özgürlük mücadelesi vermiş sözde dava adamının, üstelik de yakın gelecekte ulus devletlerin sonu geliyorken, zincirlerini kırıp özgürlüğüne kavuşacak (güya) bir halkın zorla önderi, kurtarıcısı yapılması, kürt halkının özgürlük amaçlarına hizmet etmekten çok ortadoğu coğrafyası denen satranç tahtasındaki stratejik hamlelerdir.
(0)14684 #3  #14684
kürtlerin lideri olarak lanse edilmektedir ancak kendisinden nefret eden ve ergenekon maşası olduğunu iddia eden birçok kürt aydını vardır. öcalan'ın psikopat, sapık, ırz düşmanı-tecavüzcü ve diktatör ruhlu olduğunu söyleyen ve bu nedenlerle kendisiyle kavga edip pkk'dan ayrılan eski teröristlerin anlattıkları da bunları doğruluyor. öcalan, bu kişilerden bazılarını infaz ettirdi, fuatavni'nin iddialarına göre tetikçi olarak da mit'i kullandı.

kendisinden hiç hazzetmeyen birçok kürt fraksiyonu var. apo tarafından hakkında ölüm fermanı çıkarılan eski pkk'lı selim çürükkaya'nın apo'nun ayetleri isimli kitabında apo'nun derin devletle olan kirli ilişkileri ortaya seriliyor.
(0)15744 #4  #15744
2014 yılında nobel barış ödülüne aday olduğu konuşuluyor. gerçi benim bildiğim, nobel adayları açıklanmaz, kamuoyu hatta aday olan kişi bile bunu bilmez, sadece ödülü kazandığı kendisine deklare edilir. bir an için aday olduğunu kabul edelim, hatta daha da ötesi, ödülü kazandığını varsayalım. sonra da barış kavramını tekrar bir gözden geçirelim, vicdanlarımızda..
kürt değilim, kürtlerle ilgili de şu ana kadar herhangi olumsuz bir düşüncem olmadı, zaten bir insanın etnik kökeninin onun kişiliğine direkt olarak etki etmeyeceğini düşünürüm her zaman. benim itirazım, kürt milliyetçiliği kisvesi altında siyasi çabalarla dayatılmaya çalışılan, pkk terör örgütünün aklanma hatta mazlumlaştırma operasyonuna. abdullah öcalan, ülkede neredeyse 30 senedir devam eden, şu sıralar küllense de asla bitmeyen pkk terörünün baş sorumlusudur. bu günlerde ise, hükümetin yandaş toplama kampanyası dahilinde, kendisi bir barış elçisi, sevgi pıtırcığı olarak gösterilmeye çalışılıyor. öyle gösteriledursun, benim için her zaman bebek katili olarak kalacaktır, nobel barış ödülü alsa bile bu her zaman böyle kalacaktır.
(0)15745 #5  #15745
pkk'nın kurucu kadrosunda yeralan, kendisine rakip olabilecek herkesi infaz ettirmiştir. ayrıca şiddetin çözüm olmayacağına karar verip pkk'dan ayrılan ya da kendisiyle fikir ayrılığına düşüp eleştirenlerden çok azını sağ bırakmıştır.

pkk'ya katılan bazı kadınlardan gözüne kestirdiklerine tecavüz etmiş, sarkıntılık yaptıklarından kendisiyle yatmak istemeyip direnenleri 'bırak şu feodal kafaları, ilkel ahlak anlayışını' diye zorlamış. yani kendisiyle yatmak istemeyen kadınlara bir nevi 'kezbanlık etme' diye atarlanıyormuş kendisi. kendisinin tecavüzüne uğrayan ya da kıl payı kurtulan kadınların ve tacizlere şahit olan eski pkk'lıların anlattıklarını nette bol bol bulabilirsiniz.
(0)15926 #6  #15926
5 sene içerisinde serbest kalacağını düşündüğüm eleman. adam ihtiyarladı, tabi çıkmak istiyor. aihm şartlı tahliye imkanının elinden alınmasını haksız buluyor. haksız mı? haklı. kişiye özel hukuk olmaz.
(0)48797 #7  #48797
bugün nevruz kutlamalarında gönderdiği mesajı okunacak olan kişi. söylentiye göre pkk'ya silah bırakma çağrısı yapmayacak, onun yerine çözüm sürecine destek mesajı verecekmiş.
(0)52627 #9  #52627
ankara siyasal mezunu, üniversite yıllarında namaz kıldığı söylenen, eski bir mit mensubu iddaa edilen ve şuan imralı da paşa paşa yatan vatan haini, otuz bin insanın ölümünün sorumlusu. çözüm süreci ve demokrasi safsatalarıyla hapisten çıkmasını veyahut ev hapsine alınmasını isteyen sevgi pıtırcıkları mevcuttur. maalesef pıtırcıklar, kimsenin gücü o piçi oradan çıkarmaya yetmez. geberip gidecek.
(0)Tümünü Göster [15]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: