adolf hitler

adolf hitler

Tümünü Göster [13]

2125 #1  #2125
adolf hitler; ''eğer bir yalanı yeterince uzun,yeterince gürültülü ve yeterince sık söylerseniz insanlar inanır. insanları bir yalana inandırmanın sırrı, yalanı sürekli tekrar etmektir. sadece tekrar,tekrar ve tekrar söyleyin.'' demiştir ve başarılı olmuştur. geçen yüzyılın hemen hatırlanan siyasi liderlerinden biridir. delidir. öyle de diyorlar. başarılı olsaydı dahi olacaktı. tarihin garip ve yalan cilvesi.
(0)
3072 #2  #3072
1889 doğumlu alman siyasetçi. 1933 yılında şansölye olarak başladığı görevini 1934'te 'führer' olarak 1945'e kadar sürdürmüştür. ikinci dünya savaşı'nda almanların işlediği savaş ve insanlık suçlarının baş sorumlusudur.
ayrıca, göreve geldiği günden savaşın başlangıcına kadar alman ekonomisini 'gıpta edilecek seviyeye' çıkardığı otorite sayılan ingiliz belgeselleri* tarafından kabul edilmiştir.
(0)
8614 #3  #8614
yüz hatları kişiliğiyle tam uyumlu bir kompozisyon oluşturan tarihi kişilik. her iki ucu da aşağı doğru kavislenen çizgi şeklinde sıkılmış dudaklar, her iki ucu da aşağı doğru kavislenen iri gözler, tam ortada hiçbir asimetrisi olmadan kavissiz, eğimsiz bir şekilde aşağı inen kemersiz ve dik burun, çok hafif bir şekilde geriye doğru giden alnı sayesinde ileride kalan despot bir çene hattı. yüzünde ifadesini yumuşatan tek bir çizgi, kavis, tümsek, gamze vesaire yok. adam resmen diktatör olmak için doğmuş.
(0)
31138 #4  #31138
tarihin gördüğü en psikopat insan. tam bir ruh hastası.

bundan 3-4 sene önce almanya 'dan bir misafirimiz gelmişti, iş için, kendisi ile sohbet etme şansımız oldu, laf lafı açtı, oldukça samimi bir sohbet gelişirken, ben bu samimiyete güvenerek, hitler 'den bahsetme gafletine düştüm, yaklaşık 45 yaşlarındaki misafirin bir anda yüzü değişti, ne diyeceğini bilemedi, muhtemelen bana kızdı bu konuyu açtığım için, ben de yaptığı gafı anladım ve fazla uzatmadım. bir şekilde konu kapandı ancak masada uzun bir süre soğukluk hakimdi.

almanların bile sevmediği, hatta utandığı bir adamdır hitler. rahmetli aytunç altındal 'ın bilinmeyen hitler kitabı, kendisi hakkında yazılmış en özgün türkçe kitaplardan biridir. aynı zamanda, değişik kaynaklardan edindiğim bilgilere göre, kendisinin en büyük hayali sonsuz yaşammış, bilimkurgu gibi olacak ama kendisi bu konuda yıllarca araştırmalar yaptırtmış, hatta meşhur nazi deneylerinin temelinde hitler 'in bu arzusu yatmaktaymış. bu kadar güce ve ölümsüzlüğe meraklı birinin intihar etmesi de tabi ayrı bir ironidir. kayıp ve gizli hazineleri, gizli sevgilileri, değişik hobileri dikkat çekicidir. bir rivayete göre, yahudilerin katledildiği o meşhur şeytani toplama kamplarına hiç gitmemiş hitler, orada ne yaşandığı konusunda hep kurmaylarından bilgiler almış. basit bir askerken, bir anda führer olması aşamasında o kadar büyük tesadüfler yaşamıştır ki, insan gerçekten hayret etmektedir.

çorba gibi bir yazı oldu farkındayım, ama bu adam, tarihin en gizemli adamıdır. kökeni, amaçları, destekçileri, ölümü, sırlarıyla tam bir matruşka bebeği kıvamındadır.
(0)
31142 #5  #31142
yaptığım araştırmalara göre etrafındaki kurmayları arasında katiller, hırsızlar, ağır alkolikler ve kadın satıcıları varmış. mafya lideri gibi mübarek.
(0)
39277 #6  #39277
history channel'ın 45 dakikalık belgeselini izlediğinizde, günümüz ülke siyasetinin en önemli ve ne yazık ki en etkili aktörünü,  isim vermeye gerek yok, anlatıyor zannedeceğiniz kişi. 

bulun, izleyin, ve üzülün.
(0)
42040 #8  #42040
bugün almanya'da hala isminin verilmesi ya da alınması yasak olan diktatör.
(0)
48641 #9  #48641
"içki asla içmezdi.
sigarayı ağzına sürmezdi.
içenden de nefret ederdi.
reklamını yasakladı.
fiyatına zam yaptı.
vergisini arttırdı.
içkiden sigaradan topladığı fahiş vergilerle ahaliye avanta kömür dağıttı, mısır piramitlerinin 4 katı büyüklüğünde kömür dağıttık diye afiş bastırdı, oy topladı.
almanlar seçti onu.
o hitler’di"
(0)

Tümünü Göster [13]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: