alles im wasser

alles im wasser

Tümünü Göster [17]

52393 #1  #52393
kendisi sağlam badimdir. önceki gün kase davet etmişti bugün de kendisinden bir mesaj aldım buraya gelmemi istediğine dair. atladım geldim hemen.

ekşide pkk timine karşı birlikte az mücadele etmedik. uçurulması sonrası pkk timi tarafından bir takım şenlikler verilmiş olsa da cevabını layıkı ile verdik.
uçuruluşu hakkında yazdıklarımı direkt kopyalayayım buraya tam olsun:

`gök yeleli bozkurt`'un lincinden beri sözlükte gördüğüm en büyük linçlerden biri dün yapılan `madonnanın yağlı zencisi 2` linci oldu. (bkz: madonnanin yagli zencisi 2'nin sözlüğü bırakması)

bugün de `alles im wasser` ile `yarıtürkyarıfransızadam` uçurulmuş, akbabalara gün doğmuş.
(edit: `kayi` da uçurulmuş.)

türkiye siyaseti 2000'li yıllara kadar hep cumhuriyetçi-islamcı-milliyetçi çatışması içinde gelişti. daha sonra apocu ideoloji yeni bir eksen açtı ve milliyetçiler dışındaki yığınlar bölündü. an itibariyle türkiye'deki siyasi tasnif şu şekilde:

ulusçu cumhuriyetçiler
milliyetçi islamcılar
gevşek cumhuriyetçiler
gevşek (ümmetçi) islamcılar
milliyetçiler
tedirgin kürtler
apocular

türkiye'de sosyalizm diye bir siyasal akım yok. islam ülkelerinde sosyalizm olmaz.

sözlük bir beş yıl öncesine kadar ulusçu ve cumhuriyetçi seküler türklerin ağırlıklı olduğu bir alandı. aponun orospu çocuğu olduğuna siyaset konuşan ezici çoğunluk hemfikirdi. hedepe sonrası bu değişti, gevşek cumhuriyetçiler ortaya çıktı ve aponun orospu çocuğu olup olmadığı tartışılır hale geldi. bugün itibariyle aponun orospu çocuğu olduğunu söylemek suç ve faşist ilan edilme gerekçesi.

alles, gevşek cumhuriyetçilerle bir mücadele içine girdi. gevşek cumhuriyetçiler aponun orospu çocuğu olmayabileceğini dillendiriyorlar, alles ise net bir şekilde orospu çocuğu olduğunu yazıyor. bu aşamada olaya apocular dahil oluyor ve gevşek cumhuriyetçilerle birlikte foaaaaşissstt suuss ulaaan diye höykürmeye başlıyorlar. arkasındaki organize gücü`:sözlükteki apocu troller` gören gevşek cumhuriyetçi iyice gaza gelip alles'e iyice faşist demeye başlıyor. savaş mı istiyon oğlum diyor, şehitler hep senin yüzünden şehit oluyor diyor, git kendin savaş ulan diyor, düşünmüyor ki alles de bir tc vatandaşı ve allesin de yeğeni kuzeni akrabası var. askerde olanı, doğuda olanı, belki doğuda görevli polis akrabası var. gevşek cumhuriyetçilerle apocular kol kola giriyorlar, artık hangisi hangisi olmuş anlayamıyorsun. (bu başlığı şükela moduna alırsanız görürsünüz) buraya gelip toprak bütünlüğünü savunan adamı savaş çığırtkanı ilan ediyorlar. "barış hemen şimdi!" diyorlar, "amasız barış çağrısı" diyorlar. yahu tamam benim de kardeşim diyarbakır'da askerliğini yapıyor, barış olmasına sen benden daha fazla sevinemezsin diyorsun ben savaşı savunmuyorum ben pkk'nın diyarbakır'daki çay bahçelerine silah yığınak yapmasına küfrediyorum diyorsun ama dinlemiyorlar. hayır sen pkk'nın diyarbakırdaki çay bahçelerine silah depolamasına karşıysan barışa da karşısın demektir bu diyorlar. hassiktir lan oradan demek zorunda kalıyorsun. ne diyeceksin başka?

gevşek cumhuriyetçiler ve apocular şu videoyu iyi izlesin: https://www.youtube.com/wat...

yıl 1999, yer almanya'nın münih şehri. ahmet kaya konser veriyor. meydan, kimliğinin ve aidiyetinin kürtlük olduğunu beyan eden insanlarla dolu. şarkının ismi: kürdüz ölene kadar. nakaratı şu şekilde:

kürdüz ölene kadar
kürdüz sonuna kadar
vallahi biz dostu özledik
vallahi apoyu özledik
vallahi biz barışı özledik.


bu nakaratta geçen 10 farklı kelime var. 5 tanesi ötüken türkçesinden: ölene, sonuna, biz, özledik, barışı.
1500 yıl önce yazılmış bilge kağan yazıtını okusan bu kelimeleri bulursun muhtemelen. barış kelimesi "barmak" yani "varmak" fiilinden gelir. kıpçak türkçesi konuşanlar yani kazak, kırgız ve tatarlar varmak fiilini hala barmak şeklinde telaffuz ederler. barışın anlamı da birbirine doğru "barmak" eyleminden gelir.

yani vaziyet şu: ortada kimliğinin kürtlük olduğunu beyan eden insanlar var, bu insanların türkçeden ayrı dilleri var, yer türkiye değil, bu insanlar kürtlük kimliği için orada toplanmışlar, iddialarına göre dili ötükenden gelenler onlara zulmediyor ancak bu arkadaşlar ne hikmetse şarkılarını ötükenden gelen dilin grameri ve kelimeleri ile söylüyorlar. yani bağımsız kürdistan kurulsa bile epeyce re-kurdification geçirmesi gereken adam var. (bkz: kürt bu ülkede her şey oldu kürt olamadı/@skocax)

bağımsız kürdistan gerçekleşmesi mümkün olmayan bir hayal. bunu şurada yazdım: (bkz: kürt asimilasyonunun başarısızlığını kabullenmemek/@skocax) buraya yapacağım ekleme de şudur: devlet yok olsa bile halk olarak türk halkı müsaade etmez buna. iç savaş çıkarsa f16'ların, tankların ve füzelerin sahibinin kim olduğu belli. yani tam bağımsız kürdistanın asla ve asla kurulamayacağını tüm taraflar kabullenmeli. bu bir sabit olarak alınmalı ve oluşturulacak fonksiyon bu sabit üzerinden yazılmalı.

bu noktada apocuların tarafına baktığımız zaman çok acaip söylemler ve eylemler görüyoruz. tümünü burada yazmıyorum, neler olduğu belli ve herkes biliyor ama özetle "türkler kürdistandan siktir olsun gitsin" deniyor. yani hedepeciler sizin sandığınız gibi tutarlı bir davranış içinde değiller. yani hem tam bağımsız kürdistanın özellikle kürt halkı için çok büyük felaketlere sebep olacağını biliyorlar hem de pkk sizi tükürüğü ile boğar demekten çekinmiyorlar. ve biz hedepelileri kafayı sıyırmış insanlar olarak görüyoruz bu yüzden. anadilde eğitim mücadelesi ile pkk sizi tükürüğü ile boğar ifadesi tek bir sentez oluşturabilir: pkk'nın sizi tükürüğü ile boğduğu bir ülkede anadadilde eğitim.

yani hani siz kendinizi bembeyaz barış güvercinleri sanıyorsunuz ya. hani siz kendinizi mutlak haklı görüyorsunuz ya. alles, fransız, myz2 sizden daha az beyaz barış güvercini ve daha az haksız değil. doğu ya pkk'nın olacak ya tsk'nın. sizin "barış, hemen şimdi!" demeniz; doğu pkk'nın olsun anlamına geliyor. bizim "barış, hemen şimdi!" dememiz; doğu tsk'nındır anlamına geliyor. ve siz bu paradoksa çözüm bulamadığınız sürece bizden daha haklı değilsiniz.

edit: bu enrty her şeye rağmen ahmet kaya dinlerken girilmiştir.

madem sorulmuş cevap verelim. biz özgüvenimizi ikinci, üçüncü ve hatta beşinci cumhuriyetçi idiotların beyin zarlarının inceliği ile omurgalarının balık kılçığı formunda oluşundan alıyoruz. ve bizler bu idiotların aksine orta doğu denen bataklıkta yetişebilmiş tek nilüfer olan türkiye cumhuriyeti devletinin kuruluş ilkelerini önemsiyoruz. çünkü idiot değiliz. çünkü bu toprakların kayganlığının farkındayız. idiotların aksine bu toprakların ilkelliğinin ve geriliğinin farkındayız. bu geri topraklar çok az kere 1923 yılında gerçekleşen türde mucizelere izin vermiştir. ve bizler 1923 yılını çok büyük bir şans olarak görüyoruz.

türkiye cumhuriyeti devletinin ve türk halkının en somut sosyolojik gerçeklerini dahi kabullenememiş, tarihini çözümleyememiş; sevr'e, birinci ve ikinci dünya savaşına, soğuk savaşa, bilim ve teknoloji rekabetine, kapitalizmin vahşi versiyonundan kurtulamamış düzene rağmen hayata tutunma ve ayakta kalma mücadelesine anlam veremeyen bir takım hayalperestlerin, anti-militaristlerin ve hayalbaz oryantalist tabansız sosyalistlerin idiotlar ve ahmaklar olduğunu düşünüyoruz.

özünde ahmet altancı olan ve 30. kez yeni cumhuriyetçi kisvesine bürünmüş hala bir taşak kılı mesafe alamamış, her seferinde tepelenmiş, ezilmiş ve küçük düşürülmüş, kullanılıp klozete atılmış üzerine sifon çekilmiş bir kuru kalabalık, kendilerinin öz hakiki sosyalistler olduğunu ve türkiye'de kendilerine ait sosyalist bir tabanın, sosyalist bir siyasal akımın var olduğunu iddia ediyorlar. madonnanın yağlı zencisi 2'nin liberalliğini sorguluyorlar. myz2'nin devrimci bir liberal olması gerektiğine karar kılıyorlar. yani myz2'ye diyorlar ki: önce resmi paradigma yıkılsın, devrim yapalım, bir takım heykelleri yıkalım, bakanlar kurulundaki bir takım portreleri duvardan indirelim sen sonra liberalliğine devam edersin, yoksa sana devrim olmaksızın liberallik yaptırmayız buralarda.

türkiye'de mustafa kemal atatürk realitesini kabullenmeden başka hiç bir şey olamazsınız. sosyalist olacaksanız bu realiteyi kabullenerek olmak zorundasınız. liberal olacaksanız önce bunu kabulleneceksiniz. islamcı olacaksanız bile münafıkça da olsa bu realiteyi kabullenip [http://www.forumdas.com/kon... olacaksınız]. çünkü yeni ve yıkıcı bir savaş yaşanmaksızın hiç kimsenin mustafa kemal atatürk'ü aşma şansı yok. hegeli aştığınız gibi aşamazsınız mustafa kemali bu topraklarda. bu türkiye'nin bir gerçeğidir ve kabul etmeyenler en fazla sadece hayalbaz olarak sıfatlanabilirler. kendisinin de söylediği gibi: "hakimiyet ve saltanat hiç kimse tarafından hiç kimseye, ilim icabıdır diye müzakereyle, münakaşa ile verilemez. hakimiyet, saltanat kuvvetle, kudretle ve zorla alınır." ve sizin bu adamı aşabilme ihtimaliniz yok, bu adamın devirdiği yoğunlukta bir devrim yapabilme şansınız, bu adamın değiştirdiği ölçüde bir değişim yapabilme ihtimaliniz yok. onun kazandığı zaferler büyük bir coşku içinde kutlanırken, onun yeniden yarattığı türk ordusu silah, araç ve uçak filosu ile dosta güven düşmana korku size de umutsuzluk ve suya düşmüş hayaller veren gösterisini yaparken postmodernizmin devşirdiği ince beyin zarınız ve balık kılçığı formundaki omurganızla kendi nano habitatınızda anti militarizm propagandası yapabilirsiniz ancak. sesiniz de bir taşak kılı öteden duyulmaz.

bu kaygan topraklarda yerel realiteyle yoğurulmamış sosyalizmi hala daha klasik marksizm ile okumak, solun vatan hainliği olduğunu, herkesin kendi vatanının haini olması ve başka vatanlara hainlik yapmaması gerektiği, herkesin kendi kapısının önünü süpürmesi halinde dünyanın bir çiçek bahçesi olacağı iddiası en basit tabirle "imagine, there is no countries, living life in peace; imagine all the people sharing all the world" ayarında hayalbaz olmaktır. bu ideoloji bu topraklarda en fazla bir [http://www.youtube.com/watc... şarkı sözü olabilir]. avrupa'da mümkündür bu yüzden avrupa'da sosyalizm ve sosyalist taban mevcuttur sizi oryantalist yapan da yerel dinamiklerden bihaberken safi avrupa menşeili kaynaklarla siyaset yapıyor oluşunuzdur. işte bu yüzden türk soyalizminin ve komünizminin tkp'nin ötesine geçmesi mümkün değildir. tkp'nin ötesinde sosyalist olduğunu iddia edenler bir takım etnik bağımsızlık hareketlerinin kullandığı daha önce de ne kadar gereksiz ve çapsız hareket varsa tümüne kendini kullandırmış ucuz ve tek katlı tuvalet kağıtlarıdır, her seferinde ulaşabilecekleri en yüksek seviye de lağım sisteminin dibidir. işte bu yüzden önce atatürk realitesini kabullenmeden başka hiç bir şey olmazsınız bu topraklarda. ve sizler birinci meclisten beri süregelen gayri meşru davanızda apocu hareketten sonra da kime omuz vermeye kalkarsanız kalkın sonunuz hüsran, sonunuz küçük düşürülmüşlük, sonunuz aşağılanmışlık olacaktır.

bugünkü konjonktürde bizler, mevcut kürt hareketinin enseden ayak topuğuna kadar bölünme hedefi içinde olduğunu, türkiye'nin bölünmesinin neden mümkün olmadığını, bölünme teşebbüslerinin sebep olabileceği felaketleri anlatıyoruz. beyin zarı ince olan kitleye "sizin barış çağrınız doğu pkk'nın olsun demekken bizim barış çağrımız doğu bin yıldır olduğu gibi tsk'nındır" ve bu ciddi bir paradokstur diyoruz. bu paradoks çözülmeden kimseyi faşist ya da ırkçı ilan etmeye hakkınız yok diyoruz. oysa bu kitle kendi nano habitatlarında çapsız ve aşağılıkça bir formül bulmuş ve akıllarınca bizim her türlü hamlemize koz çekiyorlar. faşist ve ırkçı söylemi en büyük kağıt olmuş, çıkmazda kalınca, cevap veremeyince bu kartı çekerek kurtulmaya çalışıyorlar tartışma ekseninden. kendileri çalıp kendileri oynuyorlar kendi mikro habitatlarında. ve söylediğim gibi bir taşak kılı öteden duyulmuyor sesleri. buna rağmen kendilerini ulusal çapta ses getiren bir hareket olarak görüyorlar. etnik bağımsızlık hareketinin kıçlarına tekmeyi basacakları gün de çok uzak değil ve dönüp dolaşıp hayatta kalabilecekleri tek mahallelerde küfrettikleri birinci cumhuriyetçilerin sosyal çevresinde yaşamaya devam edecekler.

pkk sizi tükürüğü ile boğar, aponun heykelini dikeceğiz, o silahları size doğrultmasını iyi biliriz, %99'u kürt bir ilin valisi olduğunuzu hatırlatırım, kafkaslardan gelenler hadlerini bilsinler, pkk'lıları ispiyon etmek onursuzluktur gibi beyanları olan bir hareketin meşruluğunu sorgulamak sağlıklı insanların yaptığı, yapması gereken ve bundan sonra da yapacağı türde bir aksiyondur. aponun heykelini dikeceğini söyleyen adama bu iddiasında ısrar ettiği sürece sövmek bir şehit yakını olarak benim en doğal hakkımdır. bizler mevcut kürt hareketinin meşruluğunu mevcut haliyle kabul etmiyoruz ve bundan sonra da etmeyeceğiz. mevcut kürt hareketi meşru olmak istiyorsa türkiye realitesini kabul etmek zorundadır. 65-70 milyon insanın gözündeki apo nefretini görmek zorundadır. bu, en fazla etnisitesi kürt olan vatandaşlarımız için hayırlıdır.

ve sizler en fazla da ajitasyondan beslenen bir mikro sürüsünüz. insanların 7 yaşındaki çocukların ölümüne sevinebileceğini iddia edecek bir rezillikle popülizm yapıyorsunuz. sizin temel propaganda aracınız bu tip vakalar. geziyi bile hala aynı kafayla okuyorsunuz. gezinin birinci cumhuriyetle bir sorunu yok ancak sizin esas sorununuz birinci cumhuriyetle. siz gezici filan da değilsiniz. gezi islamcı otokratlığa karşı yapılmış orta sınıf modernistlerin başkaldırısıdır. ve bunu gezide atılan sloganlarda en fazla türkiye'de modernizmin bir numaralı temsilcisi olan ülkenin kurucusunun adının geçmiş olmasından [http://www.youtube.com/watc... anlıyoruz]. gezi sürecinde bizzat benim de kızılayda tecrübe ettiğim bir gerçektir bu. yani gezide freddy mercury'nin çok fazla askeri olmadığını, olsa bile onların ezici çoğunluğunun aynı zamanda mustafa kemal'in de askeri olduğunu siz de çok iyi biliyorsunuz ve hedepeye geçmesi muhtemel gevşek cumhuriyetçiler için sahte bir gezi türküsü tutturmuş durumdasınız. oysa sizin gezi ile olan bütün ilişkiniz şu kadar: http://www.youtube.com/watc... http://www.youtube.com/watc...

yani ikiyüzlülüğünüz ve gezi üzerinden yürüttüğünüz siyasi çıkar davanız bütün çıplaklığı ile ortada olduğu halde hala daha tutarlılık iddiasında bulunan garip bir mikro topluluksunuz.

türkiye'de solculuk iddiasına bulunan birinci cumhuriyete düşman yığının kürt meselesine dair çözümlemeleri "ama devlet de onlara hiç bakmamış bir de üzerine eziyet etmiş" den öteye gitmez. bu sürü muhafazakar anadolu tarihini klasik marksizmle okuyarak %20'si okuma yazma bilmeyen bir takım şehirlerin ultra muhafazakar, tarım toplumu olmayı dahi başaramamış insanları ile sosyalist devrim yapabileceğini zannedecek kadar hayalperesttir. yapmaya çalıştıkları şeyin nihayetinin bir kabile ayaklanması olacağı öngörüsünü yapamayacak kadar da kördür.

sözlükte son bir kaç gün içinde yapılan yazar kıyımı, ikinci cumhuriyetçilerin bu mikro alandaki aciz bir başarısıdır. ikinci cumhuriyetçiler bilsinler ki: bizim savunduğumuz paradigma eğer bir gün yıkılacaksa bile ilk önce ikinci cumhuriyetçi kitlenin başına yıkılacaktır.
(0)60765 #3  #60765
wasser kelimesi sözlük anlamı olarak su, gözyaşı, ter, akarsu ve hatta sidik anlamlarına karşılık gelebiliyor. alles im wasser şeklinde bütün olarak yazınca google translate "her şey suyun içinde" olarak çevirdi. fakat wasser kelimesini idrar anlamında çevirecek olursak birden her şeyi sidik içinde bulmuş oluruz. o yüzden buradan kendisine nickinin tam olarak ne anlama geldiğini sormak istiyorum. sonuçta benim nickim de oradan geliyor. bunu bilmek hakkım öyle değil mi?
(2)62454 #4  #62454
herhangi bir partiye oy vermediği halde seçimler hakkında atıp tutan yazar. hiçbir partiyi beğenmeyebilirsin, oy kullanmama hakkını da kullanabilirsin; o zaman omurgalı olup susacaksın;işimize karışmayacaksın. yoksa kimse seni ciddiye almaz. dost acı söyler
(0)62527 #5  #62527
herhangi bir partiye oy vermediği halde seçimler hakkında gayet güzel tespitler yapan harikulade yazar.
hiçbir partiyi beğenmeyebilir, oy kullanmama hakkını da kullanabilir; fakat, bu, ülke siyaseti hakkında eleştirel ve sorgulayıcı konuşmasına engel değil. mesela,ben, dolmuş şöförü değilim ama araba kullanmayı bilirim ve şöförleri, hatalarında, eleştirmekten geri durmam. hatta o şöförün dolmuşuna bir daha da binmem. binenler varsa da uyarırım. fakat kimse gelip "sen hem bu şöförün arabasına binmiyorsun hem de atıp tutuyorsun" dediklerinde "bana hitap etmeyen bir sürüş tarzı var" deyiverir geçerim.
e bu adama da hiçbiri hitap etmiyor.

alles candır.
(13)65290 #6  #65290
daha önce kendisiyle seçimlerde oy verilip verilmemesi konusunda bir diyaloğum olmuş olan yazar.

aradan geçen zaman içinde kendisine kısmen hak vermeye başladım. bizler her seçimde sandığa koşup ülkenin kaderini değiştirmek için oy veriyoruz ama bunun karşılığında hiçbir şey değişmiyor. iktidar durumunu sürdürürken muhalefet olduğu yerde kalıyor ve uğurlarında tartışmaya girdiğimiz ve pazar günümüzü heba edip sandıklara koştuğumuz basiretsiz liderler koltuklarını korumaya devam ediyor.

girinin başındaki görüşlerine kısmen katılıyorum noktasına gelince, oy kullananların sayısındaki azalmanın liderleri istifaya zorlayacağını düşünüyor alles. ben buna katılmıyorum. bu yüzsüzler yine bir bahane bulup koltuklarını korur ya da bir emanetçi bulup gidip gelirler. kısacası, oy kullanmamak pozitif ya da negatif yönde durumu değiştirmeyecektir; ama en azından kişi kendini kullanılmış hissetmeyecektir.
(0)75276 #7  #75276
hangi ara, kılıçdaroğlu'ndan kanye west'e kaydığını merak ettiğim yazar.
(0)77840 #8  #77840
bozkurt başlığına yazarak geri döndüğünü ima eden yazar. sende şu 4 günde 100 entry gir de sıralamaya girelim panpa, selamlar.
(0)77902 #10  #77902
twitter'da bağzı twitlerimi beğenen yazar.
(0)80166 #11  #80166
yıllar sonra sözlüğe gelerek bir anda kendimi ekşi'de hissettiren yazar. daha çok gelsin zenci zenci burada amerikan liberalliğini bize empoze ediyor :/
(0)80602 #12  #80602
yeni parti kursa oy vereceğim başganım. geri dönmüş, sen yaz okuyalim badi, özletme kendini.
(0)80605 #13  #80605
chp kurultayından çıkan sonuç kendisini üzmüştür. kulislerden gelen bilgilere göre kurtarıcı meral abla tarikatına girecekmiş.
(1)81194 #14  #81194
uzun uğraşlar sonucu tekrar twitter'a dönen efsane yazar. ulan ilk seni takip ediyordum ''onur nişanesiydi'' benim için şimdi ilk takip ettiğim fransız spor dergisi l'equipe duruyor aq.
(0)81219 #16  #81219
takipçi sayısı 100+ olduktan sonra takip edeceğim yazar. profiline girdim "közedzün yegedzün, kızıl tamu" falan yazıyor. helal.
(2)81666 #17  #81666
twitter'da fatih mehmet maçoğlu'ın parodi hesabı tarafından linç edilen adam gibi adam. son hedepe ve pekaka bükücü. herif utançtan tweeti de silmiş cevabını alles reyiz'ten alınca jkasjajs.
(1)Tümünü Göster [17]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: