balıkesir

balıkesir

Tümünü Göster [5]

21431 #1  #21431
hem marmara denizi'ne hem de ege denizi'ne kıyısı bulunan bir ilimizdir.
(0)75545 #2  #75545
sakinlerinin "balkes" şeklinde kısalttığı ilimiz. marmara denizindeki bir ucu bandırma limanına ev sahipliği yaparken ege denizindeki diğer ucu ise ayvalık, altınoluk gibi önemli iç turizm merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır. ayvalık ve altınoluk kadar olmasa da kuzeydeki erdek ile marmara, paşalimanına ve avşa adaları da önemli miktarda turist çekmektedir. aynı zamanda eti maden ve banvit gibi sanayi kuruluşları ile kendi kendine yeten endüstri ağına da sahiptir. velhasıl önemli bir noktada bulunmasına rağmen yani başındaki bursa ve istanbul'un gölgesinde kaldığı için hak ettiği değeri bulduğunu söylemekte zorlanabiliriz.

balkes halkı esas olarak dağ köylerinde ağaç işleri ile geçimini sağlayan tahtacı denen alevi türkmenlerden, kentlerde manav denen yerleşik hayata geçen sünni yörük türkmenlerinden oluşmaktayken balkan savaşları ile başlayan süreçte macır denen bulgaristan türklerinin ve daha öncesinde çerkes sürgünü ile manyas başta olmak üzere kuzey bölgelerine yerleşen çerkeslerin de eklenmesiyle bugünkü karakteristiğini kazanmıştır. daha sonra 70'lerde başlayan iç göç hareketleri neticesinde türkiye'nin bir çok yerinden, özellikle emekli memur kesiminin sahil kasabalarına yerleşmesiyle, göç almıştır.
(0)75594 #3  #75594
doğup büyüdüğüm şehrim ve hakkında çok şey yazabilecekken;
birsen tezer'in aynı adı taşıyan şarkısını iliştirip uzaklaştığım başlıktır.
Birsen Tezer - Balıkesir
(0)75595 #4  #75595
yıllardır bir numarasını göremediğim abartılmış şehir. google'da 1 milyonu geçkin nüfustan bahsediliyor, aga senin hem marmara'ya hem de ege'ye kıyın var, bursa'ya, izmir'e komşusun, ne sanayileşebilmişsin ne ticari liman olabilmişsin ne de antalya, muğla gibi turizm merkezi olabilmişsin. allah var bandırma sayesinde basketbolda iyiler oradan geçer not alır. bu kadar batıda olup böylesine potansiyel kaybı bir şehir, yazık gerçekten.
(0)75671 #5  #75671
sarışın, mavi gözlü alevilerin kahir ekseriyetinin memleketi. hiç gitmememe rağmen genelde buralı olanlar düzgün insanlar oluyor.
(0)Tümünü Göster [5]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: