bernie sanders

bernie sanders

Tümünü Göster [22]

56370 #1  #56370
bernard-sanders 55ff26c5d6187.jpg
8 kasım 2016 abd başkanlık seçimleri'nde democratic party'den aday olan, adam gibi adam
vermont senatörüdür, aslında bağımsız aday olarak seçilmiştir ama demokratlarla beraber takılır. seçilirse abd'yi franklin delano roosevelt vari şekilde dönüştüreceği aşikârdır.

özellikle iş dünyasının amerikan siyaseti üzerindeki etkisi ve gelir adaletsizliği konusunda çok güzel görüşleri vardır. bu anlamda iş dünyası ve wall street ile fazla içli dişli olan hillary clinton'in solunda bir adaydır. büyük firmalardan bağış almaz, negatif kampanya yapmaz, tamamen halkın adamıdır. her ne kadar 74 yaşında olsa da kendisine en büyük desteği gençler vermektedir.

hillary su anda anketlerde 46'ya 25 önde götürüyor. yalnız anketler ısrarla daha adaylığını açıklamamış olan joe biden'i da katıyor ki biden'in oyları genelde %18-20 civarında. gerçi biden oy çalarsa daha çok hillary'den çalar.

ikinci bence absürd durumsa zenciler, hispanikler falan bu vatandaşa oy vermiyor. hayır herif ırkçı falan da değil martin luther king'ler zamanında zenciler için yürümüş, polisten dayak yemisligi olan bir insan. ama kimlik siyaseti yapmıyor, hillary gibi "en iyi arkadaşlarım siyah" edebiyatı çekmiyor.
(3)58348 #2  #58348
stephen colbert'in kendisi hakkında "70 yaşında bir adam stadyumları doldurup tasiriyor, kendini ne sanıyor the rolling stones mu" dediği adam gibi adam.

işin girgiri bir tarafa abi gümbür gümbür geliyor..iki ay önce ulusal anketlerde hillary clinton 75-15'e öndeydi şimdi 53-38'e indi. new hampshire'de hillary'nin önünde, iowa'da da kafa kafayalar

super pac'i olmamasına rağmen sıradan vatandaşların ve sendikaların bağışlarıyla hillary kadar para topladı. ve halkın sadece %46'si bernie sanders'i tanıyor. "name recognition" sorununu astikca hillary'yi ezecek gibi
(0)61135 #6  #61135
dün democratic party'nin iowa yemeğinde bir robb stark'a bağlayıp bir "tell lord tywin winter is coming for him. twenty thousand northerners marching south to find out if he really does shit gold" demediği kalan başkan adayı. normalde klasik amerika'nin sorunları bunlar, benim geçmişim ortada planlarımız şunlar" modunda takılırdı ancak iowa'da dün hillary'nin ismini vermeden "ben prensiplere dayalı siyaset yapıyorum, anketlere göre değil" temalı bir konuşma yaptı ki obama da 2007'de buradan vurmuştu.
2007 Obama Campaign Memo Published, Reveals How To Beat Hillary
How to Beat Hillary Clinton

Bernie Sanders’s speech Saturday was one long subtweet of Hillary Clinton
Bernie Sanders draws a sharp contrast with Clinton: conviction vs. expediency
(3)61164 #7  #61164
obama'nın güya vergi kaçıran zenginleri silkelemek için çıkardığı ama zenginleri teğet geçip ülke dışında yaşayan sıradan amerikan vatandaşlarının ve ailelerinin hayatını cehenneme çeviren sikimtronik fatca yasasının kongre oylamasında rand paul'le birlikte hayır oyu veren yedi senatörden biridir.

vampir romanlarıyla bilinen yazar anne rice da kendisini açık açık destekliyor. seçim kampanyasına bağışta bulundu ve okurlarını sanders'i desteklemeye çağırdı kendileri. umarım illuminati yılanı, kalbi kararmış vampir hillary'yi sollar. siyasi görüş olarak ters tarafta dursam da sağda maalesef adam gibi güçlü aday olmadığından ben de bernie'yi destekliyorum.
(0)64620 #9  #64620
bernie-sanders 5650c44f04480.jpg
bugün washington dc'deki georgetown university'de demokratik sosyalizm nedir, ne değildir temali bir konuşma yapacak olan aday.
Bernie Sanders to Invoke F.D.R. in Speech Defining His Vision of ‘Democratic Socialism’

edit: konusma

amcam hafif kafaları karıştırmış durumda. sonuçta amerika gibi bir yerde alenen "ihtiyacımız olan milyonlarca insanın ayağa kalktığı siyasi bir devrim" diyen siyasetçi pek yok ancak insanlar da çok takmıyor gibi, "işçinin emekçinin yanında, güzel şeyler de söylüyor" havası yaratıyor.

Why Grassroots Democrats Don’t Have a Problem With Democratic Socialism
Bernie Sanders' Political Revolution
Meet the Women Who Say There’s a Better Feminist in the Race Than Hillary Clinton it’s not about gender it's about empathy
(0)67093 #12  #67093
uzay keşifleri ile ilgili görüşü "önce dünya'daki amerikalıların sorunlarını çözelim de." olan bir garip başkan adayı.

"bernie supports nasa’s mission and is generally in favor of increasing funding for nasa, but only after the needs of americans on earth are first met."

ayrıca daha önce 1 değil, 2 değil, tam tamına 3 kez nasa bütçesinin düşürülmesi yönünde oy kullanmış.
(0)67545 #15  #67545
ışid ile mücadele konusunda "arap ülkelerinden oluşan bir koalisyon kurulması ve bu koalisyonun, ışid ile savaşı yönetmesi" fikrini savunan başkan adayı...

"well, let's understand that when we talk about syria, you're talking about a quagmire in a quagmire. you're talking about groups of people trying to overthrow assad, other groups of people fighting ısıs. you're talking about people who are fighting ısıs using their guns to overthrow assad, and vice versa.
ı will do everything that ı can to make sure that the u.s. does not get involved in another quagmire like we did in ıraq, the worst foreign policy blunder in the history of this country. we should be putting together a coalition of arab countries who should be leading the effort. we should be supportive, but ı do not support american ground troops in syria."
(0)Tümünü Göster [22]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: