berserk

berserk

Tümünü Göster [3]

26645 #1  #26645
bir çok frp oyununda fighter classlarının en baba skillerinden biri, genelde barbar yada daha ilkel ırklara verilir. bir çeşit cinnet(frenzy) haline giren heromuzun attack speed, hit point, critical hit gibi değerleri normalin 2 katına filan çıkar, tam bir savaş makinesine dönüşür, önüne geleni ezer.

kelimenin kökeni izlandaca berserkr, vahşi savaşçı demekmiş, ayı anlamına gelen bera ve gömlek demek olan serkr kelimelerinden oluşuyor. muhtemelen ayı postu giyip savaşıyorlardı. savaştan önce bir mantar yiyerek kendilerini bu hale soktukları rivayet edilir. soyları tükendikten çok sonra 1800'lerin başında iskandinav berserk savaşçılarından bahseden ingilizce kayıtlar bulunmuş ama o dönemde iskandinav ülkelerinde böyle savaşçıların olmadığını biliyoruz.

yine oyunlara dönecek olursak iki eline double axe almış berserkera dönüşmüş bir barbarian ile oynamanın keyfini hemen hemen başka hiçbir sınıf vermez.
(0)51224 #2  #51224
aynı zamanda (bkz: kentarou miura) tarafından çizilen, 1989 yılından beri devam eden (bkz: dark fantasy) ve (bkz: seinen) türündeki muhteşem ve efsane manga serisidir. ayrıca 25 bölümlük anime serisi ve bu serinin yeniden yapımı olan üç filmi vardır. animesi mangadaki tek bir arc'ı anlatmaktadır ve devamı gelmemiştir ama buna rağmen efsane animeler arasında yerini almıştır.
(bkz: guts) adındaki paralı askerin, (bkz: griffith)'in başında olduğu şahinler takımı (bkz: band of the hawk ) isimli paralı asker birliğine katılmasını ve yaşadıkları maceraları anlatır. ama aslında manganın asıl konusu animeninde sonunda yer alan olaylardan sonra başlamaktadadır.
(0)72091 #3  #72091
cinnet halini sabit tutan savaşçılardır aslında doğrusu berserker olmalıydı çünkü "berserk" cinnet halinde olmanın fiilidir, osmanlı ordusundaki berserkerler olan delibaş'ların delilerden devşirildikleri, ordunun en ön safında savaştıkları, eğitimlerinde mermere tokat ata ata ellerini balyoz haline getirmiş, ve sadece çıplak elleriyle belli bir teknikle attıkları tokatla, düşmanlarını öldürdükleri ve düşmana "ulan bunlar silahsız sadece tokatlayarak adamı öldürüyorsa arkadaki silahlı olanları aklımızı alır" diye korkutma amaçlı kullanıldıkları rivayet edilir.
(bkz: osmanlı tokadı)
(0)Tümünü Göster [3]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: