bill maher

bill maher

Tümünü Göster [3]

52218 #1  #52218
bill-maher 55e7a48fef183.jpg
real time with bill maher programının sunucusu, amerikalı liberal ateist komedyen. hem güldürür hem de lafını esirgemez

bu abinin eskiden (2001'den önce) politically incorrect diye programı vardı. ancak 11 eylül'den hemen sonraki programda george w. bush'un teröristlere korkak demesi hakkında "2000 km öteden füze sallamak korkakliktir, ancak bir yolcu uçağıyla gökdelenlere dalmak adına ne derseniz diyin korkaklık değildir" demesi sebebiyle programdan kovulmuştur. kendisi de bununla dalga geçer "ulan 11 eylül'de herifler amerika'nin ortasında 3000 amerikalıyı öldürdü, işinden kovulan sadece benim" diye

stand-up'ları ve programları amerikan iç siyasetiyle aşina değilseniz çok fazla bir anlam etmez. ama din konusunda lafını esirgemez hatta batılı liberallerin bu konuda sessiz kalmasına kızar
(0)74492 #3  #74492
şöyle efsane bir tiradı vardır

--! spoiler !--
ve son olarak yeni kural. her ne kadar amerika her konuda bir numara olduğunu düşünsede gelişmekte olan ülkelerden en az bir konuda daha geriyiz. onların dindar kaçıkları bizim dindar kaçıklarımızdan çok daha kaçık.

geçen hafta south park'ın yapımcılarının muhammed'i çizdi diye islamcılardan ölüm tehdidi alması bizim kültürümüzün karikatüristlere ölüm tehditi yağdıran kültürlerden sadece farklı değil daha üstün olduğunu bir kez daha hatırlatmalı. çünkü ben papayla ilgili bir şaka yaptığımda çizgili pantolonlu isviçreli muhafızlarını gönderip kıçımı mızraklatmaya çalışmıyor. yahudilerle ilgili şaka yaptığımda hahamlar bozuluyor ancak usturayı alıp beni sünnet etmeye kalkmıyorlar. ve scientolojistlere hakaret ettiğimde başıma gelen en kötü şey (elektrikler gidip gelir)

siz de biliyorsunuz ki göt uçuklatan dinciler konusunda radikal müslümanlar godzilla gibi bizse "orada mısın tanrım, ben margaret" konumundayız. sarah palin tanrının kapıları açtığını sanan kötücül dangalığın teki ancak taliban'ın geçen hafta yaptığı gibi kız okuluna zehirli gaz bombası atmıyor. en manyak, en kaçkın dindarlar amerika'da sanıyorsunuz di mi. yani mormonların. hayır dalga geçiyorum mormonizm bir din değil. daha kötüsünü düşünelim. mesela asker cenazelerine "tanrı ibnelerden nefret ediyor" pankartları getiren hıristiyanları. şimdi bunları sonsuzla çarpın, ellerine bir de ordu verin alın size taliban.

şimdi hıristiyanlarla dalga geçmeyi seviyorum ancak onların kız okullarına giden kızları sadece okula gidiyor diye zehirlemeye kalkan insanlardan daha evrimleşmiş olduğunun da farkındayım. oysa bizde en kötü ihtimal papazlar çocukları öpücüklere boğar (burada katolik papazlarin cocuk tacizi skandallarina laf sokuyor). ancak en son katolik korku hikayesini dahil etsek bile, müslümanlar hıristiyanlara seks konusunda nasıl kafayı yenir konulu ders verebilir çünkü müslümanlar hala dinlerini çok ciddiye alıyorlar. oysa bizde dini sallamama geleneği var.

mesela pek çok katolik papayı takip etmiyor. büyük çoğunluğu boşanıyor, evlilik öncesi ilişkiye giriyor, masturbasyon yapıyorlar. ve kuran'ın aksine buralarda kimse incil'i kelimesi kelimesine takip etmeyi düşünmüyor. insanlar pazar sabahı karşı çitteki çalışan komşusuna bakıp "sen misin pazar günü çalışan..en iyisi seni öldüreyim" demiyor. elbette hıristiyanlığın çok fazla etkisi olduğu bir zaman dilimi vardı. karanlık çağlar diyoruz. asırlar boyunca ya kliseye katılırdınız ya da öldürüldünüz. oysa şimdi yehova şahitleri kapınıza geldiğinde bahçe hortumunu suratlarına tutuyoruz.

ancak bitirmeden önce adil olmak adına müslümanların büyük çoğunluğunun kanunlara uyan, sevgi dolu ve sadece karılarını huzur içinde ezmeye çalışan insanlar olduğunun farkındayız. ama yine de söylemeyelim ki medeni insanlar birbirini tehdit etmez, dava eder. tehdit etmek eski usul çöl geleneği ve bunu büyük şehire getiremezsiniz.

obama'nın müslüman dünyasına ulaşmaya çalışmasını takdirle karşılıyorum. amerika'da ve avrupa'da yaşayan müslümanlar arasında hayat tarzını daha uyumlu hale getirmeye çalışanlar da var. ancak batı dünyası kültürümüzdeki bazı şeylerin pazarlık konusu olmadığını ve değişmeyeceğini açıkça söylemeli. ifade özgürlüğü bunlardan bir tanesi. din ve devlet işlerinin ayrılması diğeri. kadınlar burada çalışabilir ve onları pataklayamazsınız. pazarlık konusu değil. biz de işler böyle yürüyor ve bu yüzden bizim sistemimiz daha iyi. eğer buna hala kafanız basmıyorsa ve aptal bir karikatür yüzünden birilerini öldürmek istiyorsanız lütfen garfield'in yapimcisi ile uğraşın.
--! spoiler !--
(0)Tümünü Göster [3]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: