chp seçmeni

chp seçmeni

Tümünü Göster [11]

56031 #1  #56031
geldikleri hali üzülerek izlediğim insanlar...

dün yaşanan bir örnekle sebebini açıklamak isterim;

malumunuz 16 eylül 2015'te ahmet hakan'ın programına konuk oldu kemal kılıçdaroğlu...

bu programda kızının arabası olmadığını ve işine otobüsle gidip geldiğini söyledi. ***

bunun üzerine chp seçmeni hemen goygoya başladı, vaaay, adama bak, o kadar dürüst ki, hiç çalıp çırpmamış bu yüzden de kızına araba alacak parası bile yok, helal olsun, bir de rte'nin çocuklarına bak...

bu durum üzerine akp'lilerden beklenen kontra geldi; yıllardır devletin en üst kademelerinde görev alan, dolayısıyla da oldukça dolgun bir maaşı olan kılıçdaroğlu daha kendi parasını idare edemiyor, bu kadar zamandır kızına araba bile alamamış... bu adam ülkeyi nasıl idare edecek? ***

bunu üzerine chp seçmeni savunmaya geçiyor; kızının arabasının olmaması kendi tercihidir, istanbul trafiğinde araba sahibi olmak zaten mantıksızlık, yoksa parası olmadığından arabasız değil...

ne diyelim, tanrı milletimize akıl fikir versin.
(0)
56043 #2  #56043
ulusalcılar, ulusolcular ve solcular olarak üçe ayrılır.

ulusalcı kesim: cumhuriyet dönemine saplanıp kalmış seçmenlerdir. bu yüzden istemeden de olsa gerici olabiliyorlar. ırkçılıklarını "atatürk milliyetçiliği" adı altında gösterirler ve aynı zamanda geneli yobazlığı (yobazlıktan kasıt dindir) eleştirip atatürk'ü ironik bir şekilde oldukça yücelte biliyorlar. bu ülkede hiç kimse bana "olmasaydın, olmazdık." sloganı ile "resulum, kainatı senin yüzü suyu hürmetine yarattım." hadisi (ki sahih hadis kabul edilir) arasındaki farkı açıklayamaz. aynı kesim hiçbir zaman özgürlükten, barıştan bahsetmez. onlar için önemli olan militarist kuvettir. bir zamanlar dinin dayatılması gibi kendi görüşlerini (kemalizm dahil) her yerde dayatmayı da ihmal etmezler.

parti içinde konumlarına geçecek olursak; gönülleri anadolu partisinin yükselişinden yanadırlar. aynı şekilde kemal kılıçdaroğlu'nu hiç sevmezler. nasıl sevsinler ki? adam dersimli. adam (ara sıra) özgürlükçü. adam milliyetçiliğe (ara sıra) ters düşüyor. kemal kılıçdaroğlu'nun parti içerisindeki engin konumundan hazmetmezler. bu nefreti de "ülkeyi kemal kurdu, kemal yönetecek" sloganını kullanarak bir çeşit meditasyon haline getirirler. yine de bu kesim, seçimler de 6 ok'a basmayı bilirler. zira chp "atatürk'ün" partisidir. zira ulusalcılar güç aşığıdır. güç aşığı oldukları için de anadolu partisi'nden yana değil; oy potansiyeli çok daha yüksek olan chp'ye oy verirler. ha, çoğu bu seçim anadolu partisi'ne verip ortamlarda "chp'ye verdim." demiş olabilir. önemli değil; yıllardır "atatürk düşmanı" bir parti tarafından ezilmek ve buna rağmen yeri geldiğinde (genellikle milliyetçilik ön plana çıktığında) aynı partiye destek verebiliyorlar. çoğunun gönlünde yatan aslan ise sürekli "vatan partisi"dir.

ulusolcu kesim: çoğu kendilerini "solcu" olarak tanımlasa da babadan yadigar sağcı tutumlarına veda edememiş seçmenlerden oluşan kesimdir. bu yönüyle de ulusalcıların 1-2 level atlamış hali denilebilir. atatürk'ü her zaman seküler yönü sebebiyle "solcu" olarak tanımlayan bu kesim, chp'nin yıllardır halka buyur ettiği "merkez sol" gibi boktan ve önemsiz (parti için önemsiz değil; hem solculara hem sağcılara hitap etmenin komik bir yolu) bir kavrama sadıklardır. yine de genel anlamda ulusalcı kesimden daha ileri davranabiliyorlar. kemal kılıçdaroğlu'nu ve (ara sıra) öne çıkan özgürlükçü, barış yanlısı kimliğini savunabiliyorlar. parti yolu bir şekilde hdp'nin yoluna denk geldiğinde ve hdp ile aynı tavrı aldıklarında içten içe bu duruma sövseler de tarafsız kalırlar.

parti içindeki konum: kendileri son zamanlarda yükseliştedir. kılıçdaroğlu'nun yükselişi, ulusolcuların yükselişi ile orantılıdır. kılıçdaroğlu iyice sola yatkın hale geldiğinde ise çoğu asıl solcu kimliğe bürünecek, diğerleri de ulusalcılarla aynı kaderi paylaşacaktır.

solcu kesim: kılıçdaroğlu'nu seven, hdp ile sorunları olmayan; bilakis (ara sıra) hdp ile koalisyon hayalleri kuran kesimdir. ulusalcılar'ı hiç sevmezler ve parti içerisindeki savunucularını en yakın zamanda def etmek isterler. şuanki gözde düşmanları muharrem ince olsa da kendisi tüm ulusolcuların yaptığı gibi sola yaslaması sebebiyle sakin durumdalardır.

parti artık onlara ait gibi gözüküyor. en azından "ara sıra" öyle hissediliyor...
(3)
56059 #3  #56059
ülkenin neresinde yaşarlarsa yaşasınlar o yörenin aydın kesimini oluşturur. çoğunluğunun yaşadığı il,ilçe ve bölgeler ülkenin en özgür ve yaşanılabilir yerleridir..atatürk'e olan bağlılıkları şeyh-mürit ilişkisinden değil,bu ülkeyi diğer bölge ülkelerinden daha özgür,yaşanabilir olmasını sağlayan atatürk'ün seküler bir cumhuriyet kurmasına olan minnettir.
(0)
63048 #4  #63048
nihat genç kendilerine dair hoş bir yazı yazmış...

http://odatv.com/chpde-zihi...

--- alıntı ---

sevgili chp’liler, kimsenin teselli edemeyeceği acılar yaşıyorsunuz.

birileri size ‘sen oyuncaklarında oyna’ demiş ve siz annenizi üzmemek annenizden kopmamak için ‘oyuncaklarınızla uslu uslu oynamışsınız’.

ve sizleri odanıza tıkıp oyuncaklarla uslu uslu oynamanızı isteyenler, demokrasi, hukuk, cumhuriyet gibi sağlıklı fikirleri olan chp’yi baştan aşağı hastalıklı endişeli hale getirdiler.

şimdi doktorlara koşan chp’lilerin hepsi ‘hastalığı’ ve ‘virüsü’ iyi tanıyor.

sevgili chp’liler bizler zor zamanlarda dosdoğru konuşacak bağımsız adamlardan olalım diye yazarlık da karar kılıp o genelbaşkan yardımcılığı koltuklarını redettik.

tifo ve verem gibi iki büyük hastalığın ı. ve ıı. dünya savaşı yıllarında kitlesel felakete dönüşmesi boşuna değildir, iki büyük savaşın ‘ağır hüsran yenilgisiyle’ bu mikropların bünyeyi kolayca sarması arasında ilişki çoktan bilimsel olarak ıspatlanmıştır.

hani birisi gastrit ülser diye acı acı yakınınca ‘stres stres’ deriz ya, aynen öyle.

bünyeyi saran bakteri ve strese karşı ‘dikkatli olamadık.’

şimdi insanlık için hayati bir soruyla başlayayım, sizce robotların daha da gelişmesi için teknolojik icadlar yenilikler mi gerekli?

yoksa geleceğin robotları demirden kablodan değil insan derisinin reflekslerinin ahlakının köleleşmesiyle mi olacak.

bakın, hastalık çeşitleri artıyor, öfkelenmek dahi hastalık oldu, eleştirmek dahi hastalık, yalnızlığı tercih etmek dahi hastalık, sabırsız olmak zaten hastalık, tırnakları yeme gibi saç kopartma gibi her tedirginlik davranışımız çoktan ‘hastalık’ kategorisine girmeye başladı.

tabii hasta olmamak için biz ne yapacağız, eleştirmeyeceğiz, öfkelenmeyeceğiz, yani, bedenimize duygularımıza ‘sınırlar’ koyacağız, işte böyle böyle ‘robotlaşıyoruz’…

ve sonunda olmayan hastalıklar için doktora gidiyoruz olmayan hastalığımıza doktor teşhis arıyoruz.

sevgili chp’liler hukuk, demokrasi, cumhuriyet ve ülkenin bütünlüğünü korumak bir ‘hastalık’ değildir.

sözde güya tüsiadlar tesevler liberaller olmayan hastalık icad edip sonra olmayan teşhis reçeteleri yazarlar.

olan elinizdeki ülkeye ve sağlığınıza ve kaybettiğiniz hayati ‘zaman’a oldu.

ve işte zihin kanseri chp’de böyle oldu.

gerçek hasta onlardır

sevgili chp’liler unutmayın, duygusal insanlar daha az hastalanır.

evet, öfkelenen duygulanan ağlayan insanlar içini dışa vurduğu içinden geleni dışa yansıttığı için daha az mikrop tutar daha sağlıklı olurlar.

hasta olmak istemiyorsak kederi ve ağlamayı tedavinin başlangıcı olarak görebilmeliyiz, keder ve gözyaşını ilaç gibi görüp keder ve gözyaşından utanmamalıyız.

şu, her bok’a uyumlu görünen insanlar, şu sessiz kalanlar, şu beton gibi liderlerin yanında poz verenler, şu eğilmez bükülmez yıkılmaz gibi genel başkan yardımcılıklarını kapmış insanlar, gerçek hasta onlardır.

unutmayın, yenilen orduların askerleri daha çok hasta olur.

amerikalı doktorlar istatistiklere bakarlar, isviçreli doktorlar ise ‘hastanın hikayesine’.

hasta hikayesi dinlemek ve okumak zahmetlidir zaman alır, oysa, istatistikleri okumak çok kolaydır.

ayrıca amerikalı doktorlar ellerinin altındaki bilgisayarlar yüzünden hastanın yüzüne bakma süreleri yirmi saniyenin dahi altındadır.

artık genelbaşkanlarınız herkes ‘istatistiklere’ bakıyor, sizin hikayenize bakan yok. biz bu sütunlarda nice hikaye yazdık bakan yok. ortalık ve chp istatistik ve anket ‘bilmişleriyle’ dolu.

herkes istatistiklere bakıyor, hukuk’a demokrasiye cumhuriyet ve ülke güvenliğine bakan yok.

sevgili chp’liler, üzüntünüzü anlıyor ve aynı üzüntüyü sabah akşam biz de yaşıyoruz, ancak, başkasının üzüntülerine ‘üzülmek’ gibi bir aptallığı kabullenmiyorum.

yenilen tesevcilerdir yenilen tüsiadçılar ve medya patronlarının listesidir, yenilen delege ağalarıdır, yenilen gürsel tekinler sezgin tanrıkulları yenilen berberoğlu eren erdem gibi tayinle gelenlerdir.

üzülmesi gereken onlardır ama görüldüğü üzre ‘robot’ gibiler, bakın kaç gün geçti, hiç birinden ses yok.

ama siz chp’liler başka, çok duyarlısınız, bakın. bir insan sevgilisinden ayrıldıktan dört beş ay sonra sevgilisinin hastalığını kapar ‘migren’ hastası olur ve doktora koşar, neden? bir yetişkin kız, babası öldükten birkaç yıl sonra, babasının hastalığını kapar. soyunda sopunda (genetiğinde) olmadığı halde bir çok hasta, yakınlarının ölümü sorası yakınlarının hastalıklarını kaptıkları sıkça görülmüştür.

gün doğmadan neler doğar

niçin, yakınlarına olan sevgilerinin suçluluğu. yakınlarının yaşadığı acının sanki vicdani bir karşılığı gibi.

üzülmeyin, suçluluk hissetmeyin, bu ‘hastalık’ sizin değil, bu robotlar bu tayinle gelenler sizin ‘yakınlarınız’ hiç değil.

üzülmeyin, hukuk demokrasi ve cumhuriyet’ten başka kimseye vicdani bir borcunuz yok.

sizler kararlı oylarınızla dik duruşunuzu sağlıklı bünyenizi dosta düşmana kaç seçimdir gösteriyorsunuz.

sizin gibi şeffaf ve temiz sizin gibi dürüst ve açık, sizin gibi kararlı ve yetişmiş bilge ve genç iddialı insanlardan çok var, inanın bu bünyede ‘sağlıklı’ olanlar mikroplardan daha fazla daha güçlü.

bu hastalık kapmış zihin kanseri kadroya bakıp bakıp kederlenmeyin.

hukuk, demokrasi, cumhuriyet ve ülkemin bütünlüğü diyen nice çalışkan kendine güvenen lider adayın var.

gastrit ülser olmamış robot olmamış başkasının hastalıklarını dışlanma pahasına dirayetle dik durup hastalanmamış.

evelemeyen sızlanmayan gevelemeyen yarı yolda bırakmayan, başkasının teşhisiyle değil, doktorla ilaçla değil, kendi sağlıklı bünyesine güvenen, düzgün cümle kurabilen, hesap verebilen nice evladın var.

şu tayinle vekil atananları şu tüsiadın şu tesevin şu öngörüsüz yatırımcı liberalleri, geçin, dün akp’yi dün cemaati dün pkkseverliğe soyunmuşlardan bugün yeni chp yaratıp umut besleyenleri, geçin anam geçin..

ülkenin zinde sağlığı hukuk demokrasi ve cumhuriyet’i dahi zihin karışıklığına kurban edip hukuk demokrasi ve cumhuriyet’in üzerine mantık bombası atıp insanların kafasını karıştırmakla görevli bu saçma sapan her prize takılan ucuz siyasetçileri, geçin…

sevgili chp’liler, gün doğmadan neler doğar…

anadolu’nun dağlarında nice çiçekler açar.

--- alıntı ---
(0)
63155 #5  #63155
bu sıralar, "kılıçdaroğlu gitse yerine kim gelecek" goygoyu çeviren insanlardır.
(0)
69483 #6  #69483
memleket yangın yerine dönmüşken, atatürk türkiyesi tasfiye edilirken, anadolu'nun işgaline zemin hazırlanırken, türklerin anadolu'daki egemenliği ve varlığı tehlikeye girmişken, goygoy yapmakla meşgul insanlar topluluğu...

neymiş, büyük şakirdler küçük şakirdleri düdüklemiş, tasası benim pek modern, pek batılı, pek hümanist chp seçmenimi almış... şakirdler durumdan şikayetçi deği, düdükleyen memnun, düdüklenen memnun, size ne amk?!

iki gündür sosyal medya üzerinden türkiye'yi batı dünyasına şikayet etmekle, türk milletinin üzerine pedofil damgasını yapıştırmakla meşguller... ha tabi, bir de preet bharara olayı var, yeni mesihleri.
(0)
69952 #7  #69952
yenilgiyi ve çaresizliği kabullenmiş, goygoya dönmekte olan güruhtur...

yazık oldu türkiye'ye.

ülkenin okumuş, yüzü batı'ya dönük, türkiye'nin geleceğini inşa edeceğini düşündüğüm bu güruh meğersem genel anlamda o çok eleştirdikleri akp seçmeninin seküleriymiş... o akp seçmeni bile beğenmediği zaman partisine homurdanarak da olsa tepkisini verirken, oy verirken pragmatist davranırken, chp seçmeni, mevcut chp ne yaparsa, ne söylerse hüloooğğğ çekmekten geri kalmıyor. stratejik olarak doğru hareket etmek yok, sabah akşam akp'ye ve seçmenine söv, onlar üzerinden kendini güzelle...

eeh..? siyasi olarak kazancınız ne? hiçbir şey!

karşı tarafı aşağıla...

karşı tarafın yanlışları üzerinden kendini güzelle...

goygoy yap...

%25 cepte.

hayırlı goygoylar!
(0)
70055 #8  #70055
yılmaz özdil'in yazısı ile daha iyi tanıyacağımız seçmen kitlesidir.
(1)
70362 #9  #70362
bugün tbmm’ye osmanlı hanedanı mensuplarına maaş bağlanması, çocuklarına ise yurt ve burs sağlanmasına ilişkin bir yasa teklifi sunan mhp milletvekili ekmeleddin ihsanoğlu'na 2014 yılında yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tıpış tıpış gidip oy vermiş ve bu çatı adaya itiraz eden benim gibi insanları ak troll veya ulusalcı diyerek aşağılamış ve linç etmiş insanlar topluluğudur.

http://www.hurriyet.com.tr/...
(0)
73150 #10  #73150
akp'nin ve rte'nin türkiye'yi yıllardır babalarının çiftliğiymiş gibi yönetmelerinin temel sebeplerinden biridir...

chp seçmenine göre chp çok mükemmel bir parti, chp seçmeni de türkiye'nin en modern, en medeni, en aydın, en dürüst, en vicdanlı, en hümanist, en duyarlı, en en en bla bla kesimi...

kemal kılıçdaroğlu da çok dürüst ve çok iyi niyetli bir insan...

chp'nin seçim kazanamama sebebini ise; kendilerinden geriye kalan herkesin çomar, yobaz, vatan haini, dinci, hırsız ve katil sevici, vs. olmasına bağlıyorlar ve kemal kılıçdaroğlu ve chp'nin böyle olmadığı için yeteri kadar oy alamadığını, bu yüzden de seçim kazanamadığını iddia ediyorlar...

hatta iddialarını o kadar ileri taşıyorlar ki; kemal kılıçdaroğlu eğer norveç, isveç, finlandiya, vs. gibi ülkelerde olsaydı kesin başbakan olurdu diyorlar.

ve bütün bunları söylerlerken de bol bol kendilerini güzelleyip geriye kalanları aşağılıyorlar...

tabi canım, kesin öyledir zaten...

zaten mustafa kemal atatürk de bu ülkeyi sizin gibi seküler ve batı özentisi insanlarla kurmuştu. hepinizin büyük dedeleri beethoven ve mozart dinliyordu, büyük ninelerinizle vals yapıyordu, operadan çıkmıyorlardı... dedelerinizin hepsi sinek kaydı traşlı ve takım elbiseli, ninelerinizin de başları açıktı zaten.

tabi tabi...
(0)

Tümünü Göster [11]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: