doğu perinçek

doğu perinçek

Tümünü Göster [16]

26758 #1  #26758
doğu perinçek (d. 17 haziran 1942, gaziantep), siyasi parti başkanı ve hukuk doktoru. hâlen işçi partisi genel başkanlığını yürütmektedir. 5 ağustos 2013'te istanbul 13. ağır ceza mahkemesi tarafından karara bağlanan ergenekon davasında ağırlaştırılmış müebbet ve ayrıca 34 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.oğlu mehmet perinçek ise 6 yıl hapse mahkum oldu.severim adamı.
(0)
55118 #3  #55118
doğdu,büyüdü,ölecek hala ideoloji karmaşası yaşıyor.gerçi ergenekon davasından içeri girdiği için gözümde ''milli'' bir figürdür.
(0)
55133 #4  #55133
(bkz: besim tibuk)'la tartışmalarından birinde işsizlik yarattığı için teknolojinin kötü olduğunu söylüyordu. bu kafada birinin 161.616 oy alabilmesi harbiden çok acıklı
(0)
55135 #5  #55135
vatan partisi lideri.

kendisi hakkında kesin olarak bilinen tek şey, abdülhamit savunucularını sevmediğidir.
(0)
55159 #6  #55159
yakın siyasi tarihimizin kara kutusu.

kara kutusu çünkü bu adam dev-genç yıllarından beri siyasetin hep içinde ve hep gündemde kalmayı bir şekilde başarabilmiş bir adam. ve kendisini şimdilerde ulusalcı çizgide görüyoruz. yukarıda '' dios '' nickli yazar arkadaşımızın dediği gibi kendisinin ne amaç güttüğünü büyük ihtimalle, ancak, öldükten sonra öğrenebiliriz.

2000'e doğru dergisinin genel yayın yönetmeliğini de yapmıştır.

2000'e doğru dergisini benim için özel kılan sebep ise cemal süreya'nın da aynı dergide yazmış olması. büyük aşk şairi, diye bildiğimiz cemal süreya' nın iyiden iyiye politikleştiğini görürüz bu dergide. ve bu dergi yıllarında cemal süreya ile doğu perinçek aynı saflarda yer alır.
(0)
55188 #7  #55188
kendisiyle bir kaç kere görüşme olanağı bulduğum, türkiye'nin kaldıramayacağı şeffaflıkta olduğu için bir türlü anlaşılamayacak olan, benim de soracak sorularımın bitmediği ancak sorduklarıma aldığım cevaplardan tamamen samimiyetle türkiye'nin geleceği için mücadele ettiğini gözlemlediğim eski işçi partisi, yeni vatan partisi lideri. öcalan ile görüşmelerini yayımladığı kitabını özellikle her türk milliyetçisinin okuması gerekir. öcalan'ın beynini bilmek düşmanın beynini bilmektir, gelecekteki hamlesini görmektir. bu hamleyi gören doğu perinçek karşı hamlelerinden ötürü ergenekon'a hapsedilmiştir. rüzgarın esiş yönü değişince, elbette halkın da oy oranıyla ilgisi olmayan çok büyük desteğiyle ergenekon'dan çıkmıştır. aleksandr dugin, ahmedinejat, esat, putin vb. liderlerle görüşmesi olabilecek en olağan şeydir. aleksandr dugin, avrasyacılık akımının kurucusudur. sovyetlerden sonra türk devletlerinin de onurunu koruyarak emperyalizme karşı kutupta buluşma için bir çözüm geliştirmiştir. yani hem milliyetçi hem anti-emperyalist hem de bölgesel düzeyde birlikte hareket. yani avrasya denilen coğrafya için bir ab modeli olarak da tasniflendirebiliriz bunu. putin, esat, ahmedinejat da bu görüşün temsilcileri olarak bulundukları ülkelerde lider olmuştur, türkiye gibi emperyalizmin en ciddi çullandığı ülkelerde doğal olarak bu pek de heyecan yaratamamıştır. kendisinin yaşına rağmen en az benim kadar heyecanlı, atak olduğunu söyleyebilirim söz konusu vatan olunca. önemli bir aktördür, bir siyasi liderden çok bir öğretmen gibi davranır, kadro yetiştirir. o kadrolar türkiye'nin ciddi birikimlerini oluşturur. şöyle ki chp'ye milletvekili olarak koy, bir sonraki seçimde iktidar yapar, öyle kadrolardır, gel gelelim konjöktüre göre ancak çok ihtiyaç duyulduğu zamanlarda bu tip kadroların ülkeye hizmetine izin verilir, ermeni meselesi bu örneklerden birisidir. ideolojik görüşü bilimsel sosyalizmdir. türkiye'ye renk katan bir liderdir, varlığı da yokluğu da hissedilir. genelde emperyalizme karşı konumlanmayı önemli bir ilke olarak gördüğünden emperyalizmin güdümüne girenlere karşı örgütlü bir savaş yürütür. emperyalizm gündeme göre araç değiştirdiğinden her dönemde konumlanışı farklıdır. bu yüzden de ''fazla kaygan'' olarak görünür ancak doğu perinçek'i gerçek anlamda takip edenler görecektir ki emperyalizm türkiye'yi yönetip kürt halkına karşı kışkırtırken (ki p** bu sayede kürtlerin temsilcisi oldu) kürt halkına destek olmuştur, emperyalizm p**'yı kontrolüne geçirdiğinde, p**'ya karşı devletin yanında yer almıştır, hedef aslında ne devlet ne p**'dır hedef her taşın altından çıkan emperyalizmdir.
(0)
55217 #8  #55217
ya ideolojiden bağımsız tam bir vatansever yada ne bilemiyorum . ben bu adamı anlayamadım . bi dönem çok ters gelirken şimdi oy verecek kıvama geldim.
(0)
59557 #10  #59557
türkiye'ye rte'den, davutoğlun'dan , kılıçdaroğlu'ndan ve devlet bahçeli'den daha çok katkısı olan insan.
(0)
75023 #13  #75023
büyük ihtimalle rusya'nin derin sağından doğrudan ya da dolaylı bir şekilde destek gören vatandaş
(1)

Tümünü Göster [16]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: