elektronik sigara

elektronik sigara

Tümünü Göster [6]

18888 #1  #18888
sigaranın pahalı olduğu memleketlerde gittikçe popülerleşen sigara alternatifi. tütüne nazaran ciğerlere çok daha az zarar verir, öksürük yapmaz, üstünüze başınıza leş gibi tütün kokusu sinmez. bronşları açan okaliptüslü, mentollü versiyonları süperdir. kilo vermeye kasanlar, rejim yapanlar için tatlı krizlerini bastıracak bilumum çikolata, meyve, elmalı turta gibi tatlı aromaları vardır. tütün sevenler için tütün aromaları da var ama leş gibi kokmuyor.
(1)
24940 #2  #24940
atomizer denilen buharlaştırıcı ve batarya ikilisinden oluşmaktadır. atomizerin çalışma prensibi basittir. tank içindeki likit fitile gelir. fitile sarılı tel, bataryanın düğmesine basınca kızarır ve likit buhara dönüşür. sigarayı bıraktıran starter kit'ler bir tarafa, profesyonel olanlar bir tarafa diyelim. bataryaların ayarlanabilir voltaj ve akım veren modelleri de vardır. zamanla kendi kültürünü yaratmıştır. dergileri bile var takip etmek isteyene. rba, rda dedikleri atomizerlerin iç aksamı diy (kendinyap) olan modelleri ile çeşitli omaj değerlerinde tekli çiftli sarımlar yapanlar mı ararsın, silika ip, seramik elyaf ip, ya da organik pamukla fitil yapanlar mı ararsın, glikol, baz nikotin ve esans ile kendi likitini yapanlar mı ararsın, daha neler neler. sigara kullanmadan, elinde seyyar nargile ile elma senin armut benim tüttürmek de ayrı bir zevk galiba.
(0)
27132 #3  #27132
uçak tuvaletinde duman alarmını öttürmeden içilebilir. özellikle uzun uçuşlarda hayat kurtarır resmen. duman değil de buhar çıkardığından alarmları öttürmüyor. ayrıca aşırı rüzgarlı, yağmurlu ortamlarda çakmak gibi sinir harbi yaşatmaz, herkes deli gibi sigara yakmaya kasarken keyifle tellendirirsiniz bunu. en öneml artısı ise de otlakçı asalaklardan kesin kurtuluş sağlamasıdır. normal sigarayı yolda izde içerken yanınıza gelip sigara dilenen otlakçılar ortadan kaybolur.
(0)
39478 #4  #39478
kime tavsiye ettiysem önce burun kıvırdığı sonra bayıla bayıla kullandığı alet.

kaliteli bir mekanik mod, deneyerek uygun tadı bulabileceğiniz bir likit ve o likidi buhara dönüştürecek bir atomizer ile sigarasız günlere merhaba diyebilirsiniz. önce yüksek terapatik nikotin içeren likitleri kullanabilir, daha sonra sadece aroma içeren likitlerle buharın keyfini çıkarabilirsiniz.

hakkında bir iki ufuk açıcı kelâm etmekte fayda var. öncelikle :

önyargıları yıkmak, atomu parçalamaktan zordur.

evet, teknoloji gün be gün ilerliyor. dün kullandığımız herşey bugün demode olabiliyor. yollarda ford model t'den fersah fersah ötede otomobiller dolaşıyor. gökyüzünde wright kardeşler'in değil, airbus'un ürettikleri uçuyor. tüplü tv'lerimiz yerini lcd ve led'lere bırakıyor. tüm bunlarda hemfikiriz. işte ipin ucu da tam burada kopuyor. hayatın her alanında teknolojik gelişmeleri memnuniyetle karşılayan insanoğlu, iş elektronik sigaraya gelince dut yemiş bülbüle dönüyor. klasiğin yerine elektroniğin geçebileceğini aklı almıyor. en azından benim çevremde bu böyle."ama"larla dolu insanlar...

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanların en büyük söylemi "kanserojen" olduğu yönünde. hayatında hiç sigara içmemiş birinin bunu dile getirmesini anlarım bir nebze ama, be kuzum iki parmağının arasında tüten o "şey" varken, söylediğine sen de inanıyor musun acaba? bir kere şunda anlaşalım. ciğerlerimize hava harici çektiğimiz herşey zararlıdır, evet. fakat o havanın da kaz dağları'nda olanı var, dilovası'nda olanı var değil mi? sırf nikotin bağımlılığını sürdürebilmek için yıllarca zibilyon adet zehiri de beraberinde almak ne peki?

who'nun sektöre yön vermek için katı kurallar içeren bazı hazırlıklar yaptığını duyuyoruz. devasa bir klasik üreticisinin geleceği görerek bir ecig firması satın aldığı da geliyor kulağımıza. fakat klasikten vazgeçmemek için bütün güçlerini kullanarak ecig karşıtı kampanyalara da destek veriyorlar. tütün ve mamullerinden alınan vergilerin gelir kapısı olduğu bizim gibi ülkelerde gördüğünüz üzere başarılı da oluyorlar bu konuda.

başlık pinpon topu oldu bu arada, bir queen vuruyor bir ben...
(0)
51494 #5  #51494
2001 yılının martında ki büyük ekonomik krizde işten çıkarıldım..uzun parliament içiyordum..ekonomik tedbir amaçlı uzun samsuna döneyim dedim..tabii vurgun yemişe dönüyor akciğerler..para desen yok çalışmıyoruz..ıkına sıkına bırakmaya karar verdim..3 ay sonra abd de yaşayan bi arkadaşım tatil için geldiğinde beraberinde bunlardan bulup getirmiş..yeminle 2 nefeste öbür dünyaya gidip geldim,nevrim döndü..sigarayı da elektroniğini de o günden beri ağzıma sürmedim..hayırlı bir şey bence..
(0)
79918 #6  #79918
iki gündür içtiğim şey. içine koyulan aromayı sevdim, tadı da kokusu da güzel. çıkardığı bol bol duman sayesinde çok eğleniyorum. sağlığa zararlı değil falan diyorlar ya da en azından sigaradan çok daha az zararlı olduğu söyleniyor. dumanı falan da eğlence için bire bir. tiryakilere sigara bıraktırmaz belki ama bana bıraktırabilir. sanmıyorum ama bakalım.
(4)

Tümünü Göster [6]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: