haarp

haarp

Tümünü Göster [3]

10470 #1  #10470
haarp yani high frequency active auroral research program iyonosferdeki manyetik oluşumları inceleyen ve u.s. navy ve alaska üniversitesi tarafından yürütülen bir programdır. fikir babası tektonik manyetizmayı inceleyerek manyetik alanlar ve bunların birbirleriyle etkileşimleri sayesinde elektrik üretip bedavaya sunma düşüncesinde olan nikola tesladır. söylentilere göre amerikan ordusu teslanın araştırmasını sürdürürken deneyler süresince bölgede bulut aktivitesi olmadığını fark etmiş sonra çalışmalarını atmosferin katmaları üzerinde yoğunlaştırmıştır. çalışmalara sonucunda istedikleri zaman yağmur ya da kar yağdırabilmiş ve kuraklık yaratabilmişlerdir. ayrıca 1999 california ve 1999 kocaeli depremlerinin yine bu teknolojiyle donatılan denizaltılar tarafından oluşturulduğu yönünde bazı şehir efsaneleri vardır.
(0)
10471 #2  #10471
gerçek işlevinin ve amacının -gerçek diyorum bak- ne olduğunu merak ettiğim, alaska'daki çalışma. kıyamet silahı diyenler de var.
resmi sitesinin linkini vereyim dedim ama kapatılmış mı ne?
(0)
74976 #3  #74976
komplo teorilerinin aksine deprem yaratma imkanı olmayan alet. kafada canlanması için şöyle bir rakam vereyim. 11 mart 2011 japonya depremi'nde 9320 gigaton tnt'ye eşitmiş. dünya'nin tüm nükleer arsenali (depolarda duran ve anlaşmalar gereği silahlara yuklenmeyenler da dahil yaklaşık 30 bin nükleer başlık) ise 7 gigaton tnt'ye eşit.

yani amerika haarp ile deprem yapıyor diyenler iddia ediyor ki abd çaktırmadan dünyanın tüm nükleer bombalarının 1300 katı kadar enerji üretti, üstelik bunu bilinmeyen bir yöntemle ve kimseye çaktırmadan fay hatlarına enjekte ediyor.
(4)

Tümünü Göster [3]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: