overrated

overrated

Tümünü Göster [1]

17671 #1  #17671
hak ettiğinden fazla değer gören, abartılmış şeyler anlamına gelir ingilizcede. underrated ise tersi. overrated'a şöyle örnekler verilebilir ;

citizen kane : bu alanda rakipsizdir. orta seviye bir film, hatta orson welles'in çabası olmasa o kadar bile değer göremeyecek bir film iken gelmiş geçmiş en iyi film listelerinde kendine yer bulur ne hikmetse. to be or not to be gibi klasik dönem şaheserlerinin adı geçmediği bu listeleri dikkate almaya pek gerek de yok zaten.

steven spielberg : tamam iyi yönetmendir güzel filmleri vardır ama bu kadar arkadaş, bu elemanı gelmiş geçmiş en iyi yönetmen diye lanse etmek nedir ? bergman,kurosawa,tarkovsky vs. demeden kral ettiler adamı. yapmacık,ajitasyondan beslenen hatta son zamanlarda lucas tarzı gişeye oynayan bir herif sonuçta altı üstü.

game of thrones : oysa her şey ne güzel başlamıştı. ilk kitap ve ilk sezon orantılı olarak çok iyiydi. ne olduysa ondan sonra oldu. önce martin denyosu yazarlıktan çok dizi senaristliğine soyundu. milletin tepkilerine göre yazmaya başladı, kitap bitti işte o zaman. zaten çekilmez olan o berbat üslubuna dayanamazken, güzelim olay örgüsünü de berbat etti. dizi desen sanki ellerinde konu yokmuş gibi sıkıcı, boş boş muhabbetlerle zaman geçirip sonra beş dakika aksiyon ve milletin merakını arttıracak öğeler koyarak işi reytinge vurup yolunu kaybetti. losttan sonra belki de seyirciye atılmış en büyük kazıktır bu, başladığı gibi devam etse efsane olabilirdi.. vikings var neyse ki, ona güvenimiz tam.

kate upton : çirkin lan bu bildiğin. bana mı öyle geliyor, yoksa ikiz kulelerin yarattığı hipnozdan suratına mı bakılmıyor anlamadım.
(0)Tümünü Göster [1]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: