sezgin tanrıkulu

sezgin tanrıkulu

Tümünü Göster [4]

71501 #3  #71501
sezgin-tanrikulu 572bff0d58580.jpg
cumhuriyet halk partisi'nin kıymeti kendinden menkul istanbul milletvekili.
açıkçası kendisi neden chp'den ve neden istanbul'dan siyaset yapıyor soru işaretidir.

chp kısmına gelirsek...bir partinin bir ideolojisi, bir platformu olur ve bu platformundan hafif sağından hafif solundan insanlar siyaset yapar. avrupa'daki siyasi partileri şıktır ettim iki partli sistem olan abd'de de bile çadır partileri olan democratic party ve republican party'de bile bu kadar çok "zıt seslilik" yoktur. chp'nin kürt sorununa bakışının aslında ne olduğunu tartışabiliriz de sezgin tanrıkulu'nun hdp tezlerini savunduğu ortada.

kıymeti kendinden menkul kısmına gelirsek. bu herifin bütün aktif siyasi yaşantısı diyarbakır'dayken (1986'dan 2008'e kadar diyarbakır barosu başkan yardımcısı ya da başkanıydı), bu adam neden istanbul'dan milletvekili yapılıyor. ideolojik olarak partiden alakasız olsa bile sade oy kapma amacıyla bu herif milletvekili yapılacaksa diyarbakır'dan yapılması gerekir istanbul'dan değil.
(0)
79170 #4  #79170
nerede bir haksizlık olsa o haksizliğin karşısında duran milletvekili . seversiniz , sevmezsiniz orası ayrı ; ama adam aldığı vekillik maaşını sonuna kadar hakediyor .

Tümünü Göster [4]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: