siyonizm

siyonizm

Tümünü Göster [1]

65522 #1  #65522
1800'lü yıllarda rothschild ve rockafeller soyismine sahip iki aile inanılmaz bir yükselişe sahip oldu. bu iki ailenin ortak noktaları yahudi olmalarıdır. günümüzde illuminati gibi ergen diline dolanmış gizli örgütlerle alakaları dahi yoktur. ancak siyonizm isminin direk olarak lokomotifleridir.

rothschild ailesi köken olarak çok daha eskilere dayanmaktadır. 1700'lerin başında başlayan bir ticari hayat ve yükselişe sahiptirler. o zamanın şartlarına göre bir döviz-finans kurumu açan ailenin babası çocuklarını avrupa'da çeşitli şehirlere yollayarak ekonomik durumlara göre işlem yapar/yaptırır ve büyük servetlere doğru yol açar. yahudilik ansiklopedisi bu ailenin yükselişinden şöyle bahsetmiştir; "rothschild'lerin başlattığı farklı finans merkezlerine aynı ailenin şube açtığı bu teknik kısa zamanda bischoffsheim, pereire, seligman, lazard gibi aileler ve diğer yahudi finansörler tarafından takip edildi ve bu finansörler finansa yatkınlıkları ve sağlamlıklarıyla sadece yahudi çevresinde değil bütün bankacılık sektöründe adlarını duyurdular. bu sayede yahudi finansörler 19.yy'ın orta ve son çeyreğinde uluslararası finans'ta gittikçe büyük pay sahibi olmaya başladılar. bütün bu grubun arkasından gittiği isim ise rothschildler idi.'' tüm bunların ardından bu aile müthiş bir güce sahip olarak ülkelerin ekonomik durumlarını etkileyecek kadar şahlanırlar. öyle ki servetin sadece bu ailede kalması için çocuklar, torunlar birinci ve en fazla ikinci dereceden kuzenler ile evlendirilir. 1800'lü yılların başında ise ingiltere'nin savaş masraflarını neredeyse tek başına karşılayacak kadar büyük bir servete sahip olmuşlardır. ingiltere'nin müttefik ülkelerine ise kredi sağlamışlardır. şaka gibi ama doğru. o zamanın parasıyla bu müttefiklere yaklaşık 10 milyon sterlin kredi sağlamışlardır. bugünün parasıyla yaklaşık 700 milyon sterlin.. işte bu noktadan sonra savaş yorgunu olan ingiltere'ye yardım eder bir görüntüde aslında servetine servet katacak bir harekette bulunurlar ve ingiliz devletini kendilerine karşı borçlandırırlar. nasıl mı? devlet bono piyasasını satın alarak. daha sonra bunu 2 katı fiyata geri satar ve gücüne güç katar. petrolün önem kazanmasına kadar bu şekilde yükselerek devam etmişlerdir.

rockafeller ailesi ise daha yeni bir ailedir. ailenin ilk yükselişe geçiren ferdi john davison rockafeller'dır. muhasebeci olarak başladığı iş hayatında ilk petrol rafinerisini kuracak kadar yükselmiştir. rakiplerini çeşitli oyunlarla iflasa sürüklemiş, ülkesinde petrol dalında tekel olmuştur. çeşitli suikastlere de maruz kalmıştır. dünya savaşı ve sonrasında sağladığı çıkarlar ve akıllı hamleler ile dünyanın en zengin kişisi olarak da dünyaya ün salmıştır. 1937 yılında öldüğünde arkasında 1 milyar $ gibi bir rakam bırakmıştır. ''amaan 1 milyar dolar ne be'' diyenler! bu para 1937 yılında. günümüzün parasıyla 200 milyar $ gibi bir rakama tekabül etmektedir. chevron, citi group gibi şirketler başlı başına kendi eseridir. ölümünün ardından kurduğu bu imparatorluğun başına oğlu ve günümüzde 100 yaşında olup hayatta olan david rockafeller geçmiştir. david de babası gibi sivri söylemler ve gündeme oturcak sözler kullanarak dünyanın tepkisini çekmiştir. örneğin meşhur olan yeni dünya düzeni sözünü ilk kendisi kullanmıştır ve günümüzde zaten kapitalizm ile beraber anılmaktadır. bir yandan da iyi anılabilmek ve reklamını yapabilmek için sağlık ve eğitim sektörüne bağışlar yapmıştır. harvard üniversitesine tam 100 milyon $ bağış yapmıştır. tüm dünyada bilinen rockafeller bursunu babasının vasiyeti üzerine devam ettirmiş, tüm dünyada önemli isimleri okutmuşlardır. çoğu kişi tarafından bilinmez mesela bülent ecevit ve deniz baykal eğitim hayatlarını rockafeller bağışı ile sürdürmüşlerdir. serveti ise günümüzde kimse tarafından tahmin edilememektedir.

bu iki yahudi aile hem kendi çıkarlarını hem ülkelerinin çıkarlarını korumak amaçlı, dünyaya da hükmedebilmek için tek yolun para olduğunu biliyordu ve zaten ülkelerindeki para miktarının büyük kısmı ellerinde bulunuyordu. öyle ki günümüzde amerikan dolarını basma yetkisine sahip fed'i bile kontrol edebilmektedirler.

dünya savaşlarının çıkmasında çift taraflı ekonomik çatışmaları körüklerlerken savaşın gizli sebeplerindendirler. bu zamanlarda petrolün ortadoğu'da büyük rezervlere sahip olduğunu öğrenmeleri ise bugünlerdeki ortadoğu sorunlarına kadar uzanacak bir döneme gebe kalıyordu. musul, kerkük yahudiler için ayrı önem arz etmekte, vaadedilmiş topraklar önemini hızla arttırmaktaydı. bunun yolu ise osmanlı devletinin üstünden geçmekten geçiyordu. ancak unuttukları birisi vardı; mustafa kemal atatürk. seneler sonra david rockafeller'ın kendi ağzıyla ''mustafa kemal ortadoğu planlarımızı yarım asır geciktirdi'' itirafı da tarihe geçecekti.

2. dünya savaşının çıkması ise giderek güç kazanan italya ve almanya'nın durdurulması açısından, filistin topraklarında yaşayan yahudilerin israil devleti kurulmasını istememeleri açısından çok önemliydi. işte burada da tarihe geçecek yahudi bir diktatör ortaya çıkacaktı; (bkz: adolf hitler). akademi okumamış, alman ırkçılığından başka bir siyasi tecrübesi olmayan bu adam hapse atılacak, alman ırkçılarında bir kahraman olabilmesi için henry ford tarafından alacağı büyük maddi destekle kavgam kitabını yazacak ve almanya iktidarlığına kadar yürüyecekti. amaç belliydi ve her zaman komplo olarak anılacaktı; israil devletini kurmak istemeyen ve sayıları oldukça az olan, hayatından memnun olan yahudileri milliyetçilik duygularıyla doldurmak ve avrupalı yahudilerle nüfuslarını arttırmak. tek yolu vardı; yahudi soykırımı. ancak ne varki adolf hitler güç zehirlenmesi ile kontrolden çıkacak ve bu iki aileye kafa tutacak, dünya savaşında ruslara verilen inanılmaz desteklerle mağlup edilecek ve ülke dümdüz edilecekti. adolf hitler ise bütün generallerinin ihanetine uğrayarak kaçmak / intihar etmek (bilinen intihar ettiği fakat kaçtığı da iddia ediliyor ancak iddiadan ibaret) zorunda kalacaktı. sonucu; 1 doların 3 katrilyon mark ettiği almanya'nın merkez bankası dış borçları silinmek vaadiyle bu ailelerin eline geçiyordu. sonra? 1948 yılında tüm planlar bir bir işlendikten sonra israil devleti avrupa'dan göç ettirilen ve milliyetçilik duyguları hat safhada olan yahudilerle kuruluyordu. bayrakları ise bütün amacı anlatıyordu; ortada davut yıldızı, altından ve üstünden vaadedilmiş toprakların sınırlarını çizen fırat nehri ve dicle nehrini simgeleyen mavi şeritler...

günümüzde ise ortadoğu'yu büyük israil projesi ile sınırlarında katmak isteyen yahudi oluşumu vaadedilmiş topraklar hedefine adım adım yaklaşmaktadır. barzani ailesi ile yarım asıra yakın süredir kürtleri örgütlemeleri, kullandıkları saddam, kaddafi, esad'ı 10 yıl içinde bitirmeleri, dümdüz ettikleri ortadoğu'da israil'in önünde engel olabilecek ırkları sürmek için ışid'le terör estirmeleri senaryonun son sayfaları. geçtiğimiz günlerde bir cümle kuruldu ingilizler tarafından ''fırat nehrinin batısı türklere verilebilir.. eh gerisi de zaten siyonizm'in hizmet ettiği büyük israil'e kalır değil mi?..
(12)Tümünü Göster [1]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: