star wars

star wars

Tümünü Göster [6]

17596 #1  #17596
george lucas'ın güzel bir amaçla başladığı ama sonrasında ticarethaneye çevirdiği bilim-kurgu evreni. önce filmler gelmiş sonrasında ise çizgi romanlar, oyunlar, tv dizileri falan derken popüler kültürün kucağına oturmuştur. aynı şekilde iki üçlemeye ayrılan filmlerden, ilk üçleme hayranlar tarafından baş tacı edilirken, modern üçleme çoğu hayranı tatmin edememiştir.

ilk üçleme ;

- star wars episode ıv: a new hope (1977)

- star wars episode v: the empire strikes back (1980)

- star wars episode vı: return of the jedi (1983)

ve diğer yani modern üçleme ;

- star wars episode ı: the phantom menace (1999)

- star wars episode ıı: attack of the clones (2002)

- star wars episode ııı: revenge of the sith (2005)
(0)
26559 #3  #26559
aslına bakarsanız george lucas 'ın taa 70 'lerin başında toplamda 9 bölüm olarak tasarladığı seridir. ancak, dönemin sinema teknolojisi sadece son 3 'ünü çekmeye müsait olduğundan, lucas bu hayalini yıllar yılı ertelemiştir. ortadaki 3 bölümün çekilip çekilmeyeceği belli değildir zira 2015 'de gösterime girmesi planlanan yepyeni üçlemede george lucas biraz dışarıda kalmıştır.

filmleri çekildikten sonra, onlarca yazar, george lucas 'ın da iznini alarak seriyi genişletmişler, filmde bahsedilmeyen veya çok az görünen/bahsedilen karakterler üzerine uzun hikayeler yazmıştır.

aslında filmleri dört dörtlük değildir, ancak filmin konusu ve hayalleri o kadar büyüktür ki, ortaya oldukça epik ve devasa bir yapım çıkar..
(0)

Tümünü Göster [6]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: