tüp bebek

tüp bebek

Tümünü Göster [5]

75854 #1  #75854
yumurtalıklardan alınan yumurtaların laboratuvar ortamında spermler ile birlikte döllenip rahime yerleştirilme olayına verilen addır. dünyada ilk kez 1978 yılında ingiltere'de uygulanmışken türkiye'de resmi olarak 1989 yılında gerçekleştirilmiştir.

çocuk sahibi olmak isteyip olamayanların başvurdukları hizmettir. biraz pahalı olmasına karşın neredeyse kesin sonuç sunduğundan dolayı birinci tercih sebebidir.
bu yol ile çocuk sahibi olmak isteyenlerin genelde ikiz, üçüz çocuklarının olmasının sebebi ise işlem sırasında başarı oranını yukarılarda tutmak için rahime 1 yumurta yerine, 3 yumurta nakil edilmesidir.

dışarıya ne kadar kolay, basit bir işlem gibi görünse de tüp bebek tedavisi oldukça yorucu, meşakkatli, stresli ve uzun bir süreçtir.

çiftlere tavsiyem bu sürece başlamadan önce iyice okumaları, araştırmaları yönünde olacaktır. zira bu süreç sizi bir hayli yıpratabilir.

internet üzerinde tedavi ve süreç ile alakalı bir çok bilgi, döküman bulunuyor. şu sitedeki gibi tüp bebek ile alakalı makaleler okuyup iyice bilgilenin, sürece donanımsız girmeyin
(0)75856 #2  #75856
ateist bakış açısıyla doğaya ihanet etmek, doğanın dengesini bozmak ve dolayısıyla kişisel tatminler uğruna tüm yaşamı tehlikeye sokmaktır...

dindar bakış açısıyla ise tanrıya şirk koşmaktır.
(0)75857 #3  #75857
birçok islam alimine göre şartlarını sağlamak koşuluyla tüp bebek sahibi olmak caizdir.
islami faizsiz bankacılık sistemi bile kurulabiliyorsa tüp bebek sahibi olmak da pekala şartları sağlandığında caiz olabilir. internette bununla ilgili birçok açıklamaya ulaşmak mümkün.
öyle direkt olarak tanrıya şirk koşmaktır demek ne kadar doğru olur bilemedim.
(7)81710 #4  #81710
ben müslümanım diyen insanın yaptırmaması gerekir, allah'a şirk koşmaktır.

öte yandan olaya bilimsel açıdan bakacak olursak doğanın dengesini bozmaktır. dünyada zaten olması gerekenden çok çok daha fazla insan var.
(0)81738 #5  #81738
dişi gametinin (yumurta) erkek gameti (sperm) ile vücut ortamı dışarısında, "vitro" adı verilen bir tüpte bir araya getirildiği döllenme işleminin türkçemize hayalgücü ile bezenip süslenmiş halde geçmiş ismi.
(0)Tümünü Göster [5]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: