turancı hareket platformu

turancı hareket platformu

Tümünü Göster [3]

69095 #1  #69095
turanci-hareket-platformu 56eb15aa0f6d8.jpeg
2012 senesinde hasan kocabey ve bir grup genç tarafından kadıköy'de kurulan entelektüel türkçü bir sivil toplum kuruluşu. kendilerini diğer türk milliyetçilerinden ayıran en temel şey mhp'nin tabanını da oluşturan türkeşçi kesimin temsil ettiği türk-islam sentezcisi hilkat garibesi milliyetçilik yerine yusuf akçura, ziya gökalp, hüseyin nihal atsız gibi türkçülerin çizgisini takip etmeleridir. adını tüm türkiye'ye ilk kez 2012 yılında hocalı soykırımının yıldönümü için organize ettiği ve 100 binin üzerinde büyük bir katılımın olduğu büyük hocalı mitinginde duyurmuşlardır.

faaliyetlerini daha çok sosyal ve kültürel çerçevede göstermektedirler. üyelerinin genelinin sosyo-ekonomik seviyesinin yüksek olması ve orta, orta üst, üst sınıf ailelerinin üniversitelerde okuyan çocuklarından oluşması sebebiyle entelektüel seviyeleri türkiye ortalamasının baya bir üzerinde. bu toplulukla her hangi bir organik bağım yok ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki çok okuyorlar, çok okuyorlar ve çok okuyorlar. her hangi bir araştırma yapmamakla beraber ülkemizin entelektüel seviyesi en yüksek grubunun bunlar olduğunu rahat bir şekilde ifade edebilirim. hatta o kadar entelektüeller ki aygan yayıncılık diye bir yayınevi kurup başkanları dahil üyelerinin bizzat kendilerinin yazıkları kitapları basıp satıyorlar. az buz bir alıcıları da yok.

yayınevi faaliyetleri dışında uzunca bir süre anda dergisi etrafında entelektüel faaliyetlerini yürüttüler. derken 2016 yılının başında ihtar gazetesinin ilk sayısını çıkararak medyaya da adımlarını atmış oldular.

buraya kadar her şey iyi güzel hoş ve takdir ediyorum. haklarında bildiğim kadarıyla bilgi vermeye çalıştım. eğer ki genel başkanları başta olmak üzere üyelerinden biri bu satırları okuyorlarsa lütfen buradan sonra yazacaklarımı bir tavsiye olarak görsünler: kardeşlerim çok sert mizaçlısınız yahu. video çekinirken ne bileyim fotoğraflanırken falan azıcık gülün gamzeleriniz görünsün ne öyle çatık kaşlar falan. aranızda o kadar yakılıklı erkekler ve güzel kadınlar var azıcık gülün yahu. yumuşak mizacınız olsun ki millet ürkmesin sizden.
(0)72000 #3  #72000
yakın bir gelecekte partileşirse şaşırmayacağım hareket. son on yılda ülkede örgütlenen onlarca türkçü oluşum içinde en beğendiğim iki oluşumdan birisidir. bir diğer de öktem fikir otağı ama öktem bir avuç entelektüel türkçü gencin tabana yayılma amacı gütmeyen seçkin bir oluşumu olmasına rağmen thp türkiye'de hızlıca örgütlenmesiyle ve ülkenin dört bir yanında on binlerce takipçisiyle gelecek vaad ediyor. iki haftada bir çıkardığı ihtar gazetesi ve değerli kitapların basıldığı aygan yayıncılık ile entelektüel alanda da gayet doyurucu materyaller sunmakta.
(0)Tümünü Göster [3]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: