türk bayrağını al gel demek ırkçılıktır

türk bayrağını al gel demek ırkçılıktır

Tümünü Göster [6]

55730 #1  #55730
yeni bir selahattin demirtaş yumurtası...

(bkz: race card)

http://www.radikal.com.tr/p...

--- alıntı ---

perşembe günü ankara'da düzenlenecek olan 'teröre hayır, kardeşliğe evet' yürüyüşünü organize eden tobb'u eleştiren hdp eş genel başkanı selahattin demirtaş "'bayrağını al gel' diyor. kim bayrağa saldırmış. bu çağrı ırkçılıktır, tehlikelidir" dedi ve ekledi: "omuz omuza, el ele barış için yürüyelim. ama halkı tahrik etmekten kaçının. inşaat işçileri bolu mudurnu'da 7.5 saat mahsur kaldı, yakılmak istendi. ankara'da yürüyecek olan sendikalara sesleniyorum. biriniz gidip bolu'daki işçilerin yanında olsaydınız. sarayın talimatlarıyla sokağa çıkacağına gel buraya."

--- alıntı ---

ulan bir milletin, kendi bayrağıyla yürüyüş yapmasının neresi ırkçılık, siz nasıl insanlarsınız yahu.?!

bir de utanmadan kim bayrağa saldırmış diyor... ulan kışla basıp direkten bayrak indiren sizsiniz...

üzerinde türk bayrağı taşıyan üniformalara sahip askeri ve polisi katleden sizsiniz, bir de utanmadan bayrağa kim saldırıyor diyor.

bayrak bu ülkenin, bu milletin ortak değeridir. eğer sen bu bayrağı benimsemiyorsan, hiç bize "türkiyelileşmek" mavalları okuma.
(0)55777 #2  #55777
haberde ki ''bayrağı al gel'' lafzına demirtaşın tepkisi çok ironik. yani ülke hepimizin bayrak hepimizin diyorsun, ama ülkeye ait değerlerin hepsine ırkçılık yaftasını yapıştırıyorsun. ne yapmamız gerekiyor bilmiyorum ki, ülkenin ismini mi değiştirelim, türk bayrağı yerine uganda bayrağı ile kendi ülkemizin polisini, askerini mi analım, yani ne yapalım da şu lanet ırkçı reflekslerimizden kurtulalım.
(0)55779 #3  #55779
daha önce de içerisinde "türk" ifadesi geçmemesine rağmen istiklal marşı için "istiklal marşı ırkçı bir dayatmadır" diyen şahsın bilinç altının yeniden ve yeniden dışa vurumudur...

öte yandan bu şahıs ve partisi hdp, her kongre ve miting öncesinde "ey reqib" adlı, içerisinde bol bol "kürt" ifadesi geçen marşı bağıra bağıra okumaktan gurur duyarlar.
(0)55789 #4  #55789
doğru bir cümledir. kesinlikle katılıyorum, anlamayanları da anlamak istedikleri gibi yorumladıklarını düşünüyorum.

''ulus devletin güç kaybederek sosyal devlet düşüncesinden uzaklaşmanın devam ettiği bir süreçte, sosyal politikaların uygulanması konusunda yerel yönetimlerin önemi artmaktadır.'' gençler. demirtaş da orada bölünmek gibi bir düşüncenin mümkün olmadığını, yerel yönetimlerin güçlenmesi gerektiğini, bunun sadece doğu için değil, batı için de öyle olacağından bahsetmiştir. yerel yönetimleri savunmak bölücülük olsaydı şu an dünyanın yarısından çoğunu bölücülükle suçlamamız gerekirdi. amacım, hdp'yi falan savunmak değil. hatta bu sefer ki seçimlerde chp'nin yapıcılığını takdir etmek açısından chp'ye bile oy verecek durumdayım, hdp yapılan provokasyona karşı iyi bir direnci sağlayamadı, onları da bu konuda eleştiri getirmek isterim. hem akp kazanacaksa da kazansın. halk bunu istiyor. gidişhat öyle ki, küllerimizden doğmadığımız sürece bizden bir halt da olmayacak.

oturup bir iki kitap okuyun. quebec'i kanada'yı falan araştırın. ispanya'ya gidin, irlanda'ya bakın. ulus devlet ile neoliberalizmi nasıl bağdaştırabilirsiniz? küreselleşmeyle birlikte doruklarına çıkmış neoliberalizme ulus devlet karşılık vermemekte. bu yüzden yerel yönetimler çağımızın çarelerinden biridir.
ya da neoliberalizme karşı savaşın arkadaşlar. korporatizme geçelim. ab gibi ulus üstü(uluslararası değil, üstü) örgütlerin bile olduğu günümüz dünyasında, en zorundan başlayarak sosyal kazanımlar elde edin. haydi bakalım.

misal:
http://www.politics.ankara....
(4)56090 #5  #56090
bunu dile getiren karaktersize göre terörist bayrakları açıp; foşik tc, pekeke halktır, biji apo demek kardeşliktir.
(0)56093 #6  #56093
kendi ülkenin bayrağını almak niye ırkçılık olsun.bu bayrak ülkedeki tüm insanların ortak değeri değil mi?kürt kökenli vatandaşlarımız bu bayraktan rahatsız mı?bu bayrağı kutsalı gören insanlara ırkçı gözüyle mi bakıyorsunuz?insanlara ırkçılık suçlaması yapmak bu kadar kolay mı?
(0)Tümünü Göster [6]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: