türk milleti

türk milleti

Tümünü Göster [3]

67737 #1  #67737
turk-milleti 56c4494fdbebd.jpg
mustafa kamal atatürk tarafından şu şekilde tanımlanmıştır;

"türkiye cumhuriyeti'ni kuran türkiye halkına türk milleti denir."

bana göre türk milletinin en büyük sorunu; "bana/bize bir şey olmaz" zihniyetiyle hareket etmeleridir. bu yüzden bugüne kadar hem bireysel olarak hem de toplumsal olarak başımıza pek çok musibet gelmiştir, gelmeye de devam edecektir.

edit: bu entryi girmemden çok kısa bir süre sonra, kontrolsüzce ülkeye alınan ve ülkenin dört bir tarafına başıboş bir şekilde salınan, muhafazakar ve sol kesimin yazık onlara diye baştacı etmeye çalıştığı ve ses çıkaranları ırkçı diye yaftaladıkları suriyeliler, başkentimizin göbeğinde 17 şubat 2016 ankara patlamasını gerçekleştirdiler ve açıklanan rakamlara göre bu saldırıda 28 insanımız hayatını kaybetti, onlarca da yaralımız var. evet, bize bir şey olmaz demeye ve duyarsızlığa devam, eyyy türk milleti!
(0)
67755 #2  #67755
tüm ümidini gençliğe bağlayan ve en büyük eserini de gençliğe hitabe olarak belirten mustafa kemal atatürk'ün de dediği gibi "muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur" işte millet budur.
(0)
67763 #3  #67763
etkisinden kurtulamadığı islami gericilik ve cehalet yüzünden topluca boka sürüklenmekten asırlardır kurtulamamış millet.
(0)

Tümünü Göster [3]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: