Türk solcusu

türk solcusu

Tümünü Göster [5]

75873 #1  #75873
kürtlerin türkiye'den bağımsızlığını kazanmasını savunurken dilleri, dinleri, soyları, örf adetleri birbirinden farklı ve son 150 yıldır sürekli didişen kıbrıslı türklerin ve kıbrıslı rumların tek devlet altında birleşik bir kıbrıs yaşamalarını savunan kafası karışık solcu tipi.

http://gercekgazetesi.net/g...

sürekli ermeni soykırımı ermeni soykırımı diye kafa siken bu pampalar birleşik kıbrıs hayalleri atarken rumların türklere gerçekleştirdiği etnik temizlik ve soykırımı görmezden gelirler. bildirilerinde ve demeçlerinde bu konuya değinmezler bile.

ayrıca türkiye'de yaşayan gayritürk bütün gruplar için "x halkı, y halkı" falan derken iş türklere geldiği zaman "türk halkı" demezler "türkiye toplumu" ya da "türkiye halkları" diyip geçiştirirler. bir de bu solcu abilerimize baksak hepsi eğitimlidir ancak paçalarından bok gibi buram buram türk düşmanlığı akıyor. bu da kendisi sosyalist, enternasyonalist sanan mikro milliyetçi, etnik faşoların leş gibi kokmalarına sebep oluyor.
(0)75875 #2  #75875
ekseriyetle türk düşmanı olurlar.

nerede türklere çakan bir kesim var, türk solcusu elinde tuzlukla hemen onun yanında biter, ondan sonra da türkiye'de sol neden başarılı olamıyor diye hayıflanır ve son olarak da bu sorduğu sorunun cevabını kendisi verir, çünkü bu insanlar çomardır.
(0)75961 #3  #75961
"terör örgütü değildir" dediği terör örgütü tarafından kafasına sıkılarak öldürülen tahir elçi'nin katlinin üzerinden bir yıl geçti. saldırıyı bizzat pkk yapmasına ve iki polisin de şehit olmasına rağmen bu ahmak, gerizekalı, mal oğlu mal türk solcuları efendileri kürt teröristlerinin direktifleri doğrultusunda bol bol devleti kötülediler, 21 milyon kişinin oyuyla seçilmiş iradeye kan kustular (21 milyon alması umrumda bile değil siz kürt terörist vekillerin ifadeye çağrılmasına 6 milyon kişinin oyuyla falan diyerek çemkirmiyor musun). pkk'nın taşeron terör örgütleri ve hdp'nin kuyruğu türk sosyalist partileri bol bol "katilleri biliyoruz hesap soracağız" diye twitler attılar. senin pkk'dan hesap sormaya götün yer mi onu söyle hele üçüncü sınıf amerikan malı merdiven altı solcusu? bıktım ulan sizin gerizekalılığınız ve köpekliğinizden.

tahir elçi'nin öldürülmesini olumlamıyorum ama sizin sunduğunuz ahmaklığa da tahammül edemiyorum.
(0)76029 #4  #76029
türk komünist önder ve teorisyen hikmet kıvılcımlı'nın çizgisinde olduğunu söyleyen halkın kurtuluş partisi'nin genel başkanı nurullah ankut'a göre ''cıa’nın tezlerini sosyalistlik maskesi altında savunarak… yani abd emperyalistlerinin emperyalist çıkarlarını içeren projelerinin, planlarının teoride ve pratikte-sözle ve eylemle, üstelik de sol maske altına gizlenerek savunusunu yapmakla'' cümleleriyle özetlenen az gelişmiş ülke bop'çusu. cia sosyalizmi başlığını taşıyan yazıyı okumanızı salık veriyorum:

http://kurtuluspartisi.org/...
(3)76291 #5  #76291
türkiye'de türk'ten gayrı onlarca etnik ve buna ilaveten dini grubun varlığından hareketle bu ülke vatandaşı olan herkese türk değil türkiyeli denilmesini savunuyorken buna mukabil kürt, türk, arap, zaza, süryani, yezidi gibi bir sürü grubun yaşadığı türkiye'nin doğu ve güneydoğusundaki yaşayan vatandaşlara 'doğulu' denilmesine son derece içerleyip 'kürt diyemiyorsunuz doğulu diyorsunuz kürt diyin işte' diyen az gelişmiş ülke solcusu. mesela bu az gelişmiş komprador burjuva solcuları aziz sancar gibi türkleri 'türkiyeli' derken ama türkiye'den avrupaya göç etmiş kürtler için ise 'türkiyeli' değil 'kürt' tanımını kullanırlar. örneğin şöyle bir cümleye çok rastlanır:

''ben avrupa'dayken çok türkiyeli ve kürt dostum vardı''
''benim almanyadaki akrabalarım türkiyelilerin mahallesinde yaşıyor.''
''daha geçen ay hamburg'daki kürt mahallesinde oturan kürt şair, entel ve gurme dostumu ziyarete gittiydim..''

'türk' diyemiyorsunuz işte amına koduğumun ırkçıları sizi. siz o gevşek ağzınızla bu ırkın ismini anmaktan imtina etseniz de binlerce yıldır hala varız ve gelecekte de var olacağız.
(0)Tümünü Göster [5]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: