üç genç eline silah aldı diye memleketi suriye'ye çevirerek neyi çözeceksiniz

üç genç eline silah aldı diye memleketi suriye'ye çevirerek neyi çözeceksiniz

Tümünü Göster [4]

55344 #2  #55344
tam olarak:

--! spoiler !--

"bizim, halkımız ve türkiye toplumunun işi sadece genç bedenlerin konulduğu tabutları omuzlarında taşımak, ölümün bilançosunu tutmak değildir. bizlerin işi oradan cenazelerin çıkmasını engellemektir. silvan'dan da haberler geliyor; yaşamını yitirenler var, 3 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş. bu koşullarda seçimi düşünmeyi bir tarafa bırakıp insanların canını kurtarmak dışında hiçbir şey düşünemeyiz. diyalog kapıları sonuna kadar zorlanmalıdır. illa 'kamu düzenini sağlayacağım' diye operasyonel yaklaşım dayatılır ve bunun üzerinden bir siyasi bir politika hayata sokağa geçirilmeye çalışılırsa oradan barış, çözüm çıkmıyor. cizre'de 10 gün boyunca sağa çıkma yasağı ilan ettiler. taradılar, operasyon yaptılar, iletişimi kestiler. insanların su ve ekmeğini kestiler, 120 bin kişilik bir şehri zindana çevirdiler ne oldu? 10'uncu gün gittik cizre'ye. yıkılmış, harabe bir kent, duyguları kırılmış bir halk, ama şu devlete ve hükümete yüzde 1, binde 1 inancı varsa onu da yitirmiş bir halk kalmış geriye. dimdik ayakta, iradesi, acıları ile birlikte bir halk kalmış geride. kim. ne kazandı, e elde edildi. cizre'de, diyarbakır'da bir sorun var. bu sorunun adı; kürt sorunudur. kürtler'in kendi dil, kültür ve tarihi ile kendi topraklarında özgürce yaşama sorunudur. 3 genç eline silahları aldı diye bütün kentleri bombalayarak memleketi suriye'ye çevirerek neyi çözeceksiniz?"

--! spoiler !--

pkk'yı vuracağız diye sivil halkı vuranlara duyurulur.
(0)55377 #3  #55377
pkk'yı vuracağız diye sivil halkı vuranlara duyrulur denmiş. hangi sivil halkı vurmuş acaba devlet?

kucağında bebekleri olan karılarının eteklerinin altında roketatar ve bazuka ile mehmetçiğe saldıran pkk'lılarla tüm bunlara rağmen onurluca mücadele eden devlet nerede sivil halka saldırmış acaba? önüne 8 yaşındaki ufacık çocukları siper ederek o çucukların kulaklarının yanından keleşlerle askeri tarayan teröristlerle haysiyetiyle ve şerefiyle mücadele eden tsk nasıl bir katliam uygulamış çocuklara acaba?

yani talep edilen şey şu mu:

200 tane eşkiya türkiye cumhuriyeti sınırları içinde 1000 yıllık türk toprağında ellerinde bazukalarla ve makineli silahlarla eşkıyalık yapacak, bu ülkenin güvenliğini sağlamakla sorumlu birimler de buna ses çıkarmayacak.

öyle mi? sen olsan ne yaparsın? tekrar diyalog kurup da bu sefer bütün doğu yollarının asfaltlarının altını mayınlarla doldurmalarına, diyrbakırın bütün çay bahelerinin bodrumunu silah ve bombalar yığınak yapmalarına göz mü yumarsın?

halk pkk'ya sahip çıkmaya, onu desteklemeye devam ettiği sürece sivil kayıplar malesef kaçınılmazdır. kadınlar eteklerinin altından bazuka atılmasına izin verdiği sürece kör bir kuruşunla ölebilirler herkes usta sniper'cı değil takdir edersiniz.

zaten bu mücadele daha çok bir psikolojik harp özelliği taşımaktadır. terörle mücadele psikolojik bir savaştır. pkk'ya yardım ve yataklık ederek onu güçlendiren bölge insanının pes edeceği bir gün gelecektir zira karşısındaki dağ gibi bir imparatorluktan gelen 80 milyonluk ülkenin pes etmesi mümkün değil. şehir savaşları iyice alevlenirse kaç gün dışarı çıkmadan susuzluğa ekmeksizliğe dayanabilir bölge halkı? pes etmese bile göç etmek zorunda kalacak.

etnik milliyetçilik üzerinden bölücülük yapmaya hiçbir devlet izin vermez. böyle bir dünya yok. bu sevdadan yaz vaz geçeceksiniz, ya da sonuçlarına katlanmak zorunda kalacaksınız. yani başka bir öngörüsü olan varsa, devlet orayı gerçekten pkk'ya teslim eder ve çekilir diyen varsa nasıl olabileceğini yazsın da anlayalım.
(16)55382 #4  #55382
kesinlikle hak verdiğim soru.
adada yaşayan taş devrinden kalma dinazoru, aynı sapıklık ve cehalet derecesine sahip olan akranı bayık, kalkan, karayılan gibi maymunları, bir de senin gibi itleri buhar etse, ne o gençler silah tutar, ne kürt halkı zarar görür ne de türk halkı sayın çakmaktaş. o yüzden yılanın başını ezmek önemli, hem de o başı öyle ezmeli ki, arkasından da kafalarını mızraklara takıp camekanda sergilemeli ibretlik olsun diye. o yüzden kesinlikle haklısın, ölmesi gereken güce tapan üç beş tane ergen değil, sizlersiniz sayın demirtaş ve emir eri olduğunuz kandil ve imralı.
(0)Tümünü Göster [4]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: