ulaşım aracı olarak bisiklet kullanmak

ulaşım aracı olarak bisiklet kullanmak

Tümünü Göster [7]

3187 #1  #3187
herkese tavsiye ettiğim, dünyanın en süper şeyidir.düşünsenize sokaklardaki arabaların yerine onlardan on kat daha küçük bisikletlerin olduğunu.dünyada dert kalmaz yeminle...tabii çok uzun yolların bisikletle gidilmesi imkansız fakat, okul vb. yerlere giderken bisiklet kullanmak oldukça iyi oluyor.hem sağlıklı hem bedava( bildiğin bedava lan...).
(0)3194 #2  #3194
4 sene yoğun olarak tercih ettiğim eylem.sonrasında kasap bir insanımsının kasten sıkıştırıp kaza yapmama neden olması ve sakatlanmam bir süre ara vermeme neden oldu ama yakındır yeniden başlamam.
(0)3195 #3  #3195
kadıköy'e gidene kadar en az üç araba üstünden geçer. önerilmesi doğru fakat uygulanması çok zor.
(0)3225 #4  #3225
türkiye gibi ülkelerde maalesef kelle koltukta dolaşmak anlamına gelir. bisiklet yollarının araç trafiğinden tamamen ayrıldığı finlandiya gibi ülkelerde ise son derece mantıklıdır.
(0)15531 #5  #15531
geçiş üstünlüğünün bittabi minibüslere ait olduğu coğrafyalarda kati suretle tavsiye edilmez.. o gidon nerenize girer, sele nerenizden çıkar deneyimlemek istemiyorsanız tabii.. bisiklet yolu olması da çok fark etmiyor, çünkü o tek şeritlik boşluğu park alanı zanneden dangozlar her yerde mevcut.. yine de küçük şehirlerde motosiklete alternatif çevreci bir ulaşım aracı elbette..
(0)15555 #6  #15555
isveç, norveç, finlandiya gibi medeni ülkelerde yapılabilir. türkiye gibi trafik canavarı cehennemi yerlerde ise ancak bir intihar yöntemi olabilir.
(0)43697 #7  #43697
ulasim-araci-olarak-bisiklet-kullanmak 54542e259e46a.jpg
ulaşım aracı mahiyetinde olmasa bile bir hobi, bir eğlence olarak bu tarz aktivite izmir'de de mümkün.

izmir büyükşehir belediyesi'nin "yollar artık bisim" sloganıyla 18 ocak 2014'te açılışını yaptığı bisiklet kiralama sistemi olayı var. buna göre inciraltı'ndan ta mavişehir'e kadar olan 40 km'lik sahil yolunda (ki bu tüm izmir körfezi'ni boydan boya katetmek demektir) bisiklet ile seyahat etmek mümkün. sahil yolu boyunca belli aralıklarda istasyon adı verilen bisiklet platformları mevcut ve istediğimiz istasyonda bisikletimizi kiralayıp istediğimiz istasyonda da iade edebiliyoruz. istasyonlara şuraya tıklayarak erişebilirsiniz. şuraya tıklarsanız da aynı istasyonların uydu fotoğraflarını görebilirsiniz, ayıptır söylemesi nasa ile ortak çalışıyorum.

sistemin adı bisim, sloganı da yollar artık bisim. rahmetli ahmet piriştina'dan sonra izmir'e kazandırılan tek kamusal fayda bu olsa gerek.

daha detaylı bilgi almak isteyen sözlük yazarlarımız bisim'in web sitesini ziyaret edebilirler. ama yok ben üşengeç bir insanım ve azıcık muhabbet etmek istiyorum diyorsanız bana özelden yazarak da istediğiniz soruları sorabilirsiniz. hafta sonları tek eğlencem bu olduğu için bu kadar rahat ahkam kesiyorum. cumartesi günleri karşıyaka'dan bostanlı'ya, pazar günleri de konak'tan alsancak'a kadar bisiklet sürdüğüm ve fena halde stres attığım için herkese tavsiye ediyorum. körfezin kokusu falan harika, sen de gel.
(0)Tümünü Göster [7]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: