yeni yazarlara tavsiyeler

yeni yazarlara tavsiyeler

Tümünü Göster [7]

35695 #1  #35695
her zaman yapmam böyle iyiliği, kıymetimi bilin;

* yazın kardeşim, yazın arkadaşım, tamam öyle çok boş yazmayın, sadece yazmak için değil, bir şeyler anlatmak, bir şeyler paylaşmak için yazın.

* tartışın, küfretmeden, hakaret etmeden, küçümsemeden, alay etmeden tartışın..

* oy kullanın, eksi veya artı. kıllığına veya kıyak olsun diye değil, beğendiğiniz veya beğenmediğiniz entrylere oy verin. değerlendirilmek yazarları motive eder, unutmayın..

* açılmış bir başlığa devam ederken, önceki entryleri okuyun, tekrar yapmamaya özen gösterin..

* wikipedia 'dan kopyala-yapıştır yapmayın, hiç gerek yok..

* mümkünse verdiğiniz bilgiler ansiklopedik olmasın, yorumda bulunun, trt 'de haber izliyormuş hissine kapılmayalım..

* türkçe 'ye dikkat edin, güzel bir dil çünkü. çalışın kullanmamaya düşük cümle, imla halataları yapmamamayada önez gösterin..

* nick altı yazılarına, tartışmalarına gıcık olun, uzak durun..

* kuzey ülkeleri, özellikle finlandiya hakkında olumsuz, türkiye için olumlu bir şey yazmayın, eksileri yersiniz..

* her ayın 2. çarşambası bir bakire kurban edin, kanını atlas okyanusuna akıtın, her cumartesi sözlüğün sahibinin hesabına para yatırmayı da unutmayın..

ya da bu dediklerimi sallayın, kafanıza göre takılın..
(0)35698 #2  #35698
hoş olmayan, kuralları ihlal eden, seviyeyi düşüren durumlar gördüğünüzde entry yazıp şikayet etmek, yazarın nickaltında veryansın etmek yerine şikayet butonunu kullanın. siz şikayet butonunu kullanmazsanız yönetimin haberi olmayabiliyor.
(0)36723 #4  #36723
1) lütfen ama lütfen imlâ kurallarına uyun. entry'lerinizde türkçe karakterler kullanmaya özen gösterin. ayrıca noktalama işaretlerinden sonra bir karakter boşluk bırakın (bkz: tez yazım kuralları). zaten bir tane dil konuşuyoruz onu da doğru düzgün yazalım.

2) mümkün olduğunca noktalama işaretlerini kullanarak ifadeler yapmayın. gülücük koyacaksak eğer * şeklinde yapın (bkz: smile was here)

3) bkz, gbkz, (u: ) gibi hizmetleri sık kullanın. mesela entry'lerinizde bazı kelimeleri ya da kısa cümleleri vurgularken gbkz kullanabilirsiniz.

4) beni öpün!!

notçük: aklıma geldikçe editlerim.
(0)36758 #5  #36758
gurur yapmayıp, uzunca bir süre sözlüklerle haşır neşir olmama rağmen dikkate alacağım tavsiyelerdir.
(0)43689 #6  #43689
çaylak arkadaşlarım lütfen çöp entryler girmeyiniz. mesela x başlığına "her zaman yaptığım şey" minvalinde şeyler yazmayın. üç dört cümleden oluşan bilgilendirici entry'ler girin; bol bol bkz, gbkz, yıldız bkz, spoiler falan kullanın. kullanın ki çabucak yazarlık için oylanın.

ha bir de noktalama işaretlerine uyalım, her noktalamadan sonra bir karakter boşluk bırakmayı da ihmal etmeyelim.
(0)43693 #7  #43693
unutmayın ki yönetim biziz, yani sözlük halkı. halk oylamasıyla yazar oluyorsunuz, gezinin bakın etrafa azıcık, istatistik butonuna tıklayın en beğenilen entry'lere bakın. onlar gibi düzgün türkçe ile güzel şeyler yazın oylarımızı kazanın.
(0)Tümünü Göster [7]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: